REKLAMA

Prezydent Duda powołał Dariusza Gwizdałę na wiceszefa BBN

  • Autor: PAP/JS
  • 02 listopada 2016 20:20
Prezydent Duda powołał Dariusza Gwizdałę na wiceszefa BBN Nowego wiceprezesa powołał prezydent Andrzej Duda

• Prezydent Andrzej Duda dokonał zmiany na stanowisku zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego; funkcję tę obejmie Dariusz Gwizdała - poinformowała  kancelaria prezydenta.
• Do wtorku (1 listopada) wiceszefem BBN był Jarosław Brysiewicz.

Szef BBN Paweł Soloch powiedział, że Brysiewicz przechodzi do jednej ze spółek Skarbu Państwa. "Po roku pracy dostał inną propozycję i zdecydował się na odejście. Było to uzgodnione ze mną i rozciągnięte w czasie, bo trzeba było dokończyć pewne rzeczy" - wyjaśnił Soloch.

Akt nominacji Gwizdały na stanowisko zastępcy szefa BBN nastąpił 1 listopada. Dotąd pełnił on funkcję dyrektora gabinetu szefa BBN.

Jak podały służby prasowe prezydenta, nowo powołany wiceszef BBN jest z wykształcenia prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie; ma też doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w administracji publicznej - m.in. w kancelarii prezydenta, BBN oraz MSWiA. Gwizdała jest ponadto kontrolerem Najwyższej Izby Kontroli, pozostającym obecnie na urlopie bezpłatnym.

Dotychczasowy wiceszef Biura pełnił swoją funkcję od sierpnia ub.r.; wśród jego obowiązków było m.in. kierowanie pracami powołanych przy BBN zespołów ds. cyberbezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa morskiego. Wcześniej Brysiewicz był m.in. wiceszefem MSWiA (w latach 2005-2007), odpowiedzialnym m.in. za modernizację służb.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA