REKLAMA

Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec przed jego wizytą w Moskwie

  • Autor: PAP/JS
  • 18 października 2017 20:47
Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec przed jego wizytą w Moskwie Prezydent Andrzej Duda podkreślił też, że w relacjach polsko-rosyjskich tematem, który jest rzeczywistym problemem jest kwestia katastrofy smoleńskiej, a "zwłaszcza przetrzymywania dowodów w tej sprawie przez stronę rosyjską" (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem, który wkrótce złoży wizytę w Rosji; w tym kontekście rozmowa dotyczyła m.in. kwestii Ukrainy i niedawnej rosyjskiej propozycji - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Prezydent Steinmeier - poinformował Szczerski - stwierdził też, że w rozmowie z prezydentem Władimirem Putinem postara się poruszyć także sprawę tego, że dla Polski rzeczywistym problemem jest kwestia przetrzymywania przez stronę rosyjską dowodów w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Prezydent Niemiec złoży wizytę w Moskwie 25 października, jej głównym powodem jest zwrot Kościołowi ewangelicko-luterańskiemu w Rosji katedry św. Piotra i Pawła.

"Prezydent Niemiec jedzie na tę uroczystość, ale będzie tam też odbywał rozmowy polityczne z prezydentem Putinem. W związku z czym uznał za stosowne żeby zadzwonić do prezydenta Dudy, by skonsultować się przed tą wizytą" - powiedział Szczerski.

Wśród poruszonych przez prezydentów tematów - poinformował - "była przede wszystkim kwestia Ukrainy, jako wspólnej troski Polski i Niemiec". "A szczególnie prezydenci dyskutowali tę rosyjską propozycję rozmieszczenia sił pokojowych ONZ na wschodniej Ukrainie" - powiedział prezydencki minister.

Poinformował ponadto, że prezydent Duda podkreślił też, że w relacjach polsko-rosyjskich tematem, który jest rzeczywistym problemem jest kwestia katastrofy smoleńskiej, a "zwłaszcza przetrzymywania dowodów w tej sprawie przez stronę rosyjską".

Prezydent Steinmeier - poinformował Szczerski - stwierdził, że postara się także tę sprawę poruszyć w rozmowie z prezydentem Putinem. "Postara się także i tę sprawę, jakby na wniosek naszego prezydenta, poruszyć w swoich rozmowach z prezydentem Putinem, że to jest coś co jest realnym problemem przez nas podnoszonym" - powiedział Szczerski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA