REKLAMA

Prezydent Duda: Rozwój Pomorza Zachodniego musi oznaczać też miejsca pracy i wyższe zarobki

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 18:21
Prezydent Duda: Rozwój Pomorza Zachodniego musi oznaczać też miejsca pracy i wyższe zarobki Mówiąc o inwestycjach w Zachodniopomorskiem, prezydent Duda przypomniał, że czynny jest już terminal LNG w Świnoujściu, a w Policach podpisano we wtorek list intencyjny pod budowę zakładu chemicznego Police 2. (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Chciałbym, żeby Pomorze Zachodnie dobrze się rozwijało, a rozwój musi oznaczać też miejsca pracy i wyższe zarobki - mówił w Łobzie (woj. zachodniopomorskie) prezydent Andrzej Duda.

Mówiąc o inwestycjach w Zachodniopomorskiem, prezydent Duda przypomniał, że czynny jest już terminal LNG w Świnoujściu, a w Policach podpisano we wtorek list intencyjny pod budowę zakładu chemicznego Police 2.

- To zupełnie nowa instalacja, nowa infrastruktura, która będzie służyła do przetwarzania propanu. Ta inwestycja teraz będzie startowała za kilka miesięcy, będzie gotowa, jak mówiły mi władze spółki, czy grupy kapitałowej, za trzy lata, czyli w 2019 roku - podkreślał prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Łobza.

Czytaj też: Prezydent: Zmiany w rządzie to innowacyjne rozwiązanie

Zwrócił uwagę, że w zakładzie Police 2 będzie na stałe 200 miejsc pracy. - Ale oni planują dalszy rozwój zakładu, planują w związku tym także i dalszą ekspansję. Wierzę w to, że to jest pierwszy taki duży krok, który - po gazoporcie - dzieje się tutaj, na tej ziemi - podkreślił prezydent.

- Bo najważniejszym zadaniem - ja to powtarzam wszędzie - jakie postawiłem ja przed sobą i jakie postawili przed sobą obecnie rządzący i obecna większość parlamentarna, jest podniesienie jakości życia Polaków poprzez podniesienie poziomu życia rodzin - zapewnił Andrzej Duda.

- To musi oznaczać miejsca pracy, to musi oznaczać wyższe zarobki, to oznacza wsparcie dla rodzin - podkreślił prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA