REKLAMA

Prezydent Duda: studium wykonalności w sprawie Baltic Pipe do końca roku

  • Autor: PAP/JS
  • 09 czerwca 2016 12:09
Prezydent Duda: studium wykonalności w sprawie Baltic Pipe do końca roku Prezydent powiedział, że Polska i Dania rozpoczęły intensywny dialog dotyczący nowej infrastruktury sektora energetycznego (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Oczekujemy, że studium wykonalności dotyczące projektu Baltic Pipe zostanie przedstawione do końca bieżącego roku - powiedział prezydent Andrzej Duda w Kopenhadze na otwarciu Polsko-Duńskiego Forum Biznesu.

Prezydent powiedział, że Polska i Dania rozpoczęły intensywny dialog dotyczący nowej infrastruktury sektora energetycznego. Podkreślił, że gazociąg łączący szelf norweski z duńskim wybrzeżem, duński system przesyłu, a także Baltic Pipe były tematem rozmów premiera Danii Larsa Lokke Rasmussena w Warszawie kilka tygodni temu.

"Oczekujemy, że studium wykonalności zostanie przedstawione do końca tego roku" - powiedział Andrzej Duda.

W forum biznesu w Gmachu Starej Giełdy w Kopenhadze biorą udział polscy i duńscy przedsiębiorcy. Spotkania podzielone są na bloki tematyczne: infrastruktura gazowa, energia, zdrowie, rolnictwo.

Późnym popołudniem para prezydencka weźmie udział w obiedzie kończącym Polsko-Duńskie Forum Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA