REKLAMA

Prezydent: Działalność naukowców polskiego pochodzenia buduje polską markę

  • Autor: PAP/JS
  • 20 września 2017 21:26
Prezydent: Działalność naukowców polskiego pochodzenia buduje polską markę Prezydent spotkał się w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku z przedstawicielami świata nauki. (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Działalność naukowców polskiego pochodzenie buduje polską markę; jako państwo potrzebujemy wsparcia ze strony polskiego środowiska naukowego na świecie - powiedział w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda.

Prezydent spotkał się w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku z przedstawicielami świata nauki. Podziękował, w imieniu Rzeczpospolitej, za 92 lata działalności fundacji oraz wspierania polskiej nauki i polskiej młodzieży.

"Faktycznie ta kwota miliona dolarów rocznie, która jest przeznaczana na program stypendialny, ona robi ogromne wrażenie. To jednak jest kwota bardzo konkretna. Bardzo serdecznie za to dziękuję, że ta działalność jest przez państwa prowadzona, w sposób tak mądry, przez całe lata" - powiedział prezydent.

Podziękował również za stworzenie Kolegium Wybitnych Naukowców Polskiego Pochodzenia.

"To jest niezwykle ważne, bo my potrzebujemy bardzo, jako państwo takiego właśnie wsparcia ze strony polskiego środowiska naukowego na świecie" - zaznaczył. Dodał, że chodzi również o wsparcie młodych Polaków, także o charakterze instytucjonalnym. "Żeby była instytucja, do której wiadomo, że można się zgłosić, z którą można rozmawiać, która jest w stanie również obiektywnie ocenić, wybrać tych, których warto wspierać" - dodał prezydent.

Podkreślił, że cieszy się także z tego, że naukowcy polskiego pochodzenia ze sobą współpracują. "To jest również niezwykle istotne, jeżeli chodzi o budowanie takiej polskiej marki na świecie" - powiedział do nich prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA