REKLAMA

Prezydent Gdańska: Hanna Gronkiewicz-Waltz się uratuje

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 09 września 2016 12:49
Prezydent Gdańska: Hanna Gronkiewicz-Waltz się uratuje Paweł Adamowicz (Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl)

• Takie są czasy, że my - samorządowcy - jesteśmy zwierzyną łowną i lubi się nas grillować i do nas strzelać – tak prezydent Gdańska komentuje liczne kontrole CBA, prokuratury oraz wezwanie na komisję śledczą ws. Amber Gold.
• Paweł Adamowicz w radiowym wywiadzie odniósł się także do rozporządzenia ministra kultury ws. łączenia gdańskich muzeów oraz do sytuacji Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był gościem piątkowego (9 września) programu w Radiu Zet.

Na pytanie dotyczące jego kłopotów z prokuraturą i z CBA, za chwilę z komisją do spraw Amber Gold, Adamowicz odpowiedział: - Takie są czasy w kraju, że jesteśmy zwierzyną łowną i lubi się nas grillować i do nas strzelać.

Dopytywany o niewpisanie do oświadczenia majątkowego dwóch mieszkań, odpowiada: „jestem człowiekiem i mogę się pomylić, ale posypałem sobie głowę popiołem”. „Gdyby cokolwiek było, to już by mnie CBA wyprowadziło i zaprosiło jeszcze media do transmitowania” – dodał w Radiu ZET.

O działaniach komisji ws. Amber Gold mówił, że będzie to „szopka”, w której głównym daniem ma być Donald Tusk i jego syn, a Adamowicz tylko „przystawką”.

Odnosząc się do zarządzenie ministra Glińskiego dotyczącego połączenia Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte, nie wykluczył, że miasto, że miasto będzie chciało odwołać darowizny czynione na rzecz tej pierwszej instytucji.

Adamowicz odniósł się także do sytuacji swojej koleżanki, prezydent Warszawy. Jego zdaniem Hanna Gronkiewicz-Waltz się uratuje, a Warszawa pod jej rządami jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się stolicą tej części Europy.

Czytaj cały tekst na Portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA