REKLAMA

Prezydent Gdańska przeciwko kandydaturze Wyszkowskiego do Rady Europejskiego Centrum Solidarności

  • Autor: PAP/AT
  • 21 stycznia 2017 08:32
Prezydent Gdańska przeciwko kandydaturze Wyszkowskiego do Rady Europejskiego Centrum Solidarności Krzysztof Wyszkowski (fot.wikipedia.org/Artur Andrzej)

• Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz sprzeciwił się kandydaturze legendarnego opozycjonisty Krzysztofa Wyszkowskiego na członka Rady Europejskiego Centrum Solidarności.
• To człowiek konfliktowy i destrukcyjny - tak o Krzysztofie Wyszkowskim napisał Adamowicz w liście do ministra kultury.

Radę Europejskiego Centrum Solidarności powołuje prezydent Gdańska w uzgodnieniu z pozostałymi założycielami, czyli Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządem Województwa Pomorskiego, NSZZ "Solidarność" i Fundacją Centrum Solidarności - pisze sobotnia "Gazeta Polska Codziennie".

Minister kultury Piotr Gliński zgłosił do Rady czterech kandydatów: Jana Hlebowicza, Kornela Morawieckiego, Krzysztofa Nowaka i Krzysztofa Wyszkowskiego.

W liście do ministra Glińskiego nazwał Wyszkowskiego "człowiekiem konfliktowym i destrukcyjnym". "Wszędzie widzi i tropi domniemanych agentów służb wszelakich, skłócił się z wieloma środowiskami byłych działaczy wielkiego ruchu Solidarności" - napisał Adamowicz.

"Stwierdzenie, że Lech Wałęsa to geniusz zbrodni, a Donald Tusk to wynalazek tajnej policji komunistycznej, to nie jest publicystyczna swada. To już choroba. Współpraca z wyznawcą spiskowej teorii wszystkiego nie wydaje mi się możliwa" - powiedział "GPC" Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska. Potwierdził, że Adamowicz podtrzymuje swoje zdanie.

Czytaj też: Wałęsa: Byłem i pozostaję krytyczny

Jak mówił "GPC" rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarności" Marek Lewandowski, do tej pory nikomu nie przyszło do głowy w taki sposób komentować, a co dopiero sprzeciwiać się kandydaturom, jak to zrobił prezydent Adamowicz. "To niedopuszczalne - i z szacunku dla członków założycieli S i ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości" - komentuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA