REKLAMA

Prezydent: GPW jest symbolem polskiego sukcesu przemian

  • Autor: PAP/JS
  • 06 października 2016 20:31
Prezydent: GPW jest symbolem polskiego sukcesu przemian Prezydent Andrzej Duda na uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest symbolem polskiego sukcesu przemian - powiedział prezydent Andrzej Duda na uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW.

"To był niezwykle symboliczny dzień, kiedy na odnowionym parkiecie warszawskiej giełdy stanęło pierwszych pięć spółek giełdowych i było pierwsze notowanie (...). To był nie tylko dzień, kiedy odnowił się rynek kapitałowy, to był także i wielki symbol" - mówił Andrzej Duda podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Jak zaznaczył, pierwsza siedziba GPW mieściła się w gmachu dawnego Komitetu Centralnego PZPR. "To taki chichot historii, że w miejscu, gdzie urzędowało centrum władzy ludowej, która niszczyła wolny rynek, która go w Polsce zlikwidowała, odnowił się rynek kapitałowy". "Dziś warszawska giełda jest czwartą co do wielkości giełdą w Europie, a największą bez wątpienia w Europie Środkowo-Wschodniej. Trzeba powiedzieć, GPW jest symbolem polskiego sukcesu przemian" - podkreślił Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tantus 2016-10-07 09:01:15
    Zaraz. N to w końcu Polska jest w ruinie, czy nie, bo już się pogubiłem...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA