REKLAMA

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński dołącza do nowej partii Jarosława Gowina

  • Autor: PAP/AT
  • 17 października 2017 12:30
Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński dołącza do nowej partii Jarosława Gowina Jarosław Gowin 4 listopada zaprezentuje nową formację polityczną (Jarosław Gowin, fot.twitter.com/Jaroslaw_Gowin)

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński będzie należał do nowej partii Jarosława Gowina.

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński poinformował, że wstępuje do nowej partii Jarosława Gowina. "Chcemy budować silne poparcie dla lokalnych samorządów" - powiedział i dodał, że liczy na pomoc wicepremiera w budowie obwodnicy Kalisza.

Sapiński zapewnił równocześnie, że z wicepremierem Gowinem "współpracuje od dawna, nie tylko w kwestiach samorządowych". "Podczas wyborów parlamentarnych popierałem kaliskiego kandydata z obozu wicepremiera" - podkreślił.

W ubiegły piątek (13 października) Gowin zapowiedział, że 4 listopada podczas kongresu Polski Razem zostanie zaprezentowana nowa formacja polityczna. Wyjaśnił, że poza Republikanami, jego ugrupowanie będzie współpracowało ze środowiskami wolnościowymi i samorządowymi. Dodał, że nacisk w programie nowej partii zostanie położony właśnie na samorząd.

Sapiński powiedział, że "postanowił zacieśnić współpracę z wicepremierem Gowinem, bo jak chcemy o coś zawalczyć na arenie ogólnopolskiej, to nie można stać z boku". Dodał równocześnie, że liczy na jego pomoc przy budowie obwodnicy Kalisza.

Czytaj też: PiS boi się nowej partii politycznej?

"Nie mam tego szczęścia, że Kalisz leży pomiędzy dwoma dużymi miastami w linii prostej i może ubiegać się o obwodnicę, tylko jako prezydent muszę o nią zawalczyć" - powiedział. Dodał, że mijają dwa lata od wyborów parlamentarnych, a w tej sprawie panuje cisza. "Wydaje mi się, że kiedy będę współpracował z jedną z najważniejszych osób w państwie, to będę mógł więcej wywalczyć dla naszego miasta"- podkreślił.

Sapiński dodał, że jego poglądy zawsze były centroprawicowe, choć wcześniej był w PO.

Sapiński będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisku prezydenta Kalisza, a w jego komitecie - jak zapewnił - będą mogły znaleźć się osoby o różnych poglądach, popierający proponowany przez niego rozwój miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA