REKLAMA

Prezydent: Mam sporo wątpliwości ws. funkcjonowania armii

 • Autor: PAP/JS
 • 20 grudnia 2017 22:54
Prezydent: Mam sporo wątpliwości ws. funkcjonowania armii Prezydent pytany o współpracę z szefem MON Antonim Macierewiczem powiedział, że jest to "trudna współpraca". (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Mam sporo wątpliwości ws. funkcjonowania armii, mogłoby być dużo lepiej; jeżeli okaże się, że modernizacja armii nie jest prowadzona sprawnie, to potrzebna będzie jakaś zmiana - powiedział w Polsat News prezydent Andrzej Duda.

Prezydent pytany o współpracę z szefem MON Antonim Macierewiczem powiedział, że jest to "trudna współpraca".

"W wielu punktach mam odmienne zdanie, niż pan minister Macierewicz i ja to artykułuję. Pan minister Macierewicz też nie zawsze zgadza się ze mną, na nim spoczywa odpowiedzialność z bieżącym prowadzeniem spraw związanych z obroną narodową" - mówił Andrzej Duda.

"Trzeba też pana ministra z tego rozliczać, w jaki sposób realizowana jest modernizacja, w jaki sposób są wydawane te pieniądze na polskie wojsko" - dodał prezydent.

Pytany, czy jest to robione dobrze przez szefa MON, odpowiedział, że ma na ten temat "informacje i w wielu punktach swoje zdanie". "Nie ukrywam, że mam też wiele wątpliwości. Mam sporo wątpliwości, chciałbym, żeby to wszystko funkcjonowało lepiej"

"Mieliśmy mieć śmigłowce dla polskiej armii - nie mamy ich, mieliśmy je mieć w zeszłym roku, pan minister osobiście obiecywał w mediach, że one będą - nie ma ich. To są takie elementy, które mnie ogromnie martwią" - mówił Andrzej Duda.

Dopytywany, czy jest oczekiwanie zmiany w MON odpowiedział: "Uważam, że jeżeli okaże się, iż modernizacja nie jest prowadzona sprawnie, to chociażby z tej przyczyny zmiana jakaś będzie potrzebna". Dopytywany, czy zmiana na stanowisku ministra, czy zmiana polityki, prezydent odpowiedział: "Też zmiana polityki w jakimś sensie". "Trzeba, żeby te procedury były sprawniej realizowane, więc trzeba tutaj większej kompetencji" - dodał Andrzej Duda.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Bogdan Warturek 2017-12-23 22:31:38
  Do Aleksander Kujawski: Wiesz, słyszałem o facecie, któremu gazety pomyliły się z kartoflami, więc je zakopał do ziemi. No, ale to był straszny burak.
 • Bogdan Warturek 2017-12-23 22:28:06
  Panie PAD, cóż z Pana za znawca, jeśli chce Pan podważać działania Min Antoniego Macierewicza. To człowiek najwyższego uznania a Pan? No cóż, zawsze można się uważać za mądrzejszego. Ja na tej stronie, nie napiszę, do czego się Pan lepiej nadaje. Ale, takie dywagacje, mogą się odbić czkawką...
 • Aleksander Kujawski 2017-12-21 18:50:58
  Panie Prezydencie ! Albo Pan jest Zwierzchnikiem sił Zbrojnych, albo Pan jest "Marionetką"REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA