REKLAMA

Prezydent nie lekceważy kwestii samorządowych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 08 sierpnia 2016 13:41
Prezydent nie lekceważy kwestii samorządowych Kukiz '15 chce wspólnie z kancelarią Andrzeja Dudy zmieniać samorządowe prawo (fot.:Andrzej Hrechorowicz/KPRP/prezydent.pl)

- Wybranie pana ministra Dery jako osoby odpowiadającej za samorządy w Kancelarii Prezydenta było dobrym posunięciem. Jestem z nim na każdym oficjalnym i mniej oficjalnym spotkaniu z samorządowcami czy przedstawicielami związków. Widzę przez te 12 miesięcy, że prezydent nie lekceważy kwestii samorządowych - mówi Andrzej Maciejewski, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Niedługo po objęciu prezydentury Andrzej Duda powołał na stanowisko sekretarza stanu Andrzeja Derę – byłego samorządowca (m.in. były starosta ostrowski), który odpowiada w prezydenckiej kancelarii zarówno za sprawy związane z samorządem, jak i kontaktami z parlamentem.

Jak mówi Andrzej Maciejewski, ten wybór to dowód, że sprawy samorządowe są dla prezydenta ważne.

Czytaj też: Sadurska i Szczerski podsumowali rok prezydentury Andrzeja Dudy

- Wybranie pana ministra Dery jako osoby odpowiadającej za samorządy w Kancelarii Prezydenta było dobrym posunięciem. Jestem z nim na każdym oficjalnym i mniej oficjalnym spotkaniu z samorządowcami czy przedstawicielami związków. Widzę przez te 12 miesięcy, że prezydent nie lekceważy kwestii samorządowych. Fakt oddelegowania byłego samorządowca jako ministra do tych spraw, który jest faktycznie obecny i zaangażowany, świadczy o tym, że tematyka samorządowa leży na sercu panu prezydentowi – mówi Maciejewski.

Jako dobrą praktykę poseł przytacza uroczystość w Pałacu Prezydenckim z okazji Dnia Samorządowca, podczas której wśród najbardziej zasłużonych prezydent odznaczył m.in. skarbników miejskich. Jak mówi Maciejewski, prezydent „jest na bieżąco w sprawach samorządowych”. Ale jednocześnie dodaje, że to zaledwie dobry początek, a kadencja prezydenta ma 5 lat, więc jeszcze przyjdzie czas na prawdziwe rozliczanie.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA