REKLAMA

Prezydent: Nie ma sygnałów, żebyśmy w Polsce mieli zagrożenie

  • Autor: PAP/JS
  • 22 marca 2016 15:03
Prezydent: Nie ma sygnałów, żebyśmy w Polsce mieli zagrożenie Prezydent spotkał się z koordynatorem służb specjalnych (fot.:twitter.com/prezydentpl)

Nie ma w tej chwili żadnych sygnałów o tym, żebyśmy na terenie Polski mieli jakiekolwiek zagrożenie - powiedział prezydent Andrzej Duda, po spotkaniu z szefami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

- Przekazano mi, jak wygląda obraz sytuacji. Nie ma w tej chwili żadnych sygnałów o tym, żebyśmy na terenie Polski mieli jakiekolwiek zagrożenie. Nie ma też zasadności do tego żeby (...) podwyższać jakikolwiek stopień zagrożenia w Polsce - powiedział Duda.

Prezydent spotkał się z koordynatorem służb specjalnych ministrem Mariuszem Kamińskim oraz szefami ABW, AW i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Prezydent poinformował, że dwaj Polacy ranni w zamachach w Brukseli to funkcjonariusze Służby Celnej, którzy przebywali tam w delegacji.

- Poprosiłem - zresztą tak samo jak poprosiła pani premier (Beata Szydło), z tego co wiem - o to, aby jednak wszelkie służby dbające o bezpieczeństwo naszego kraju i bezpieczeństwo Polaków zachowały szczególną, wzmożoną czujność w tej sytuacji, jaka wystąpiła - powiedział prezydent.

Czytaj też: Beata Szydło po posiedzeniu RCB: Polscy obywatele mogą czuć się bezpiecznie

Nawiązał do wcześniejszych informacji, że dwóch Polaków zostało rannych w zamachach w Brukseli.

- O ile wiem, na lotnisku Zaventem dwóch Polaków, którzy przebywali tam na delegacji, funkcjonariuszy Służby Celnej, zostało rannych. Według informacji, które panowie mi przekazali, znajdują się zarówno oni, jak i ich rodziny w tej chwili pod opieką naszych służb konsularnych. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i że obie te osoby jak najszybciej wrócą do zdrowia - powiedział Duda.

Według najnowszych danych w podwójnym zamachu na międzynarodowym lotnisku w Brukseli zginęło we wtorek 14 osób, a 92 zostały ranne. Natomiast w przeprowadzonym krótko później ataku w metrze śmierć poniosło co najmniej 20 osób; ponad 100 ludzi odniosło tam obrażenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA