REKLAMA

Prezydent: Nie ma w naszym kraju zgody na ksenofobię, na nacjonalizm, na antysemityzm

  • Autor: PAP/JS
  • 13 listopada 2017 17:31
Prezydent: Nie ma w naszym kraju zgody na ksenofobię, na nacjonalizm, na antysemityzm Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię, na chorobliwy nacjonalizm - mówił Andrzej Duda (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię, na chorobliwy nacjonalizm, na antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa - oświadczył prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krapkowic (woj. opolskie).

"Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobie, nie ma w naszym kraju miejsca na chorobliwy nacjonalizm, nie ma w naszym kraju miejsca na antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa. Ludzie, którzy tak się zachowują, są wykluczeni, mają postawę, której nie da się inaczej nazwać (jak) tylko postawą niegodną" - podkreślił prezydent.

Prezydent stwierdził, że martwi go i "wzbudza wewnętrzny protest" niesprawiedliwość polegająca na tym, że "w wielu mediach zagranicznych z 60 czy 40 tys. uczestników Marszu Niepodległości próbuje się robić nazistów".

"W Polsce ludzie doskonale wiedzą, co to znaczy nazizm, co to znaczy nienawiść i mordowanie ludzi z tego powodu, że pochodzą z takiego, a nie innego narodu" - powiedział Duda.

"Ci, którzy przybyli na te tereny ze Wschodu, z kresów Rzeczpospolitej doskonale to wiedzą, bo ich rodziny były mordowane przez nazistów, byli świadkami mordów, byli mordowani przez ludzi innej narodowości właśnie ze względu na ksenofobię i nienawiść i my Polacy wiemy to doskonale. Wierzę w to, że wszyscy uczciwi ludzie w Rzeczpospolitej traktują to jako wielką historyczną lekcję, którą na ziemiach RP zajętych przez okupantów my odrobiliśmy własną krwią" - dodał.

Prezydent podkreślił, że nigdy więcej nie może się to powtórzyć w dziejach ludzkości.

"Być może niektórzy na Zachodzie tego nie rozumieją, ale powinni to sobie dobrze przestudiować i dobrze wytłumaczyć" - powiedział prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-14 13:02:32
    Zapomniałeś się Prezydencie to ciągle jeszcze NASZ KRAJ POLAKÓW I NIE MA NASZEJ ZGODY NA, POBŁAŻANIE AFERZYSTO, ZŁODZIEJSTWO BOGACTW NASZYCH POLAKÓW, PRZEMYSŁU, ZIEMI I BANKÓW ......TO JEST PROTEST PRZECIWKO TYM DZIAŁANIOM ŻYDOWSKIEJ MAFII W POLSCE! I TO NASZEJ ZGODY NA TO NIE MA ABY TEN, KTÓREGO ŻEŚMY WYBRALI DZISIAJ PO RAZ KOLEJNY PLUŁ POLAKOM W TWARZ .......REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA