REKLAMA

Prezydent: Nie rozumiem wypowiedzi D.Tuska nt. przemówienia premier w Auschwitz

 • Autor: PAP/JS
 • 27 czerwca 2017 20:19
Prezydent: Nie rozumiem wypowiedzi D.Tuska nt. przemówienia premier w Auschwitz Andrzej Duda (fot. prezydent.pl)

Kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", pytany, czy aktywność Tuska po wystąpieniu premier Beaty Szydło w Auschwitz uderza w wizerunek Polski.

Podczas uroczystości z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz premier Beata Szydło mówiła, że wstrząsający i haniebny proceder mordu prowadzony w obozach koncentracyjnych na zawsze pozostawił piętno na losach świata.

Premier podkreśliła, że wielkim zadaniem dla polityków, jest doprowadzić do tego, by "tak straszliwe wydarzenia, jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni nigdy więcej się nie powtórzyły". "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli" - powiedziała szefowa rządu.

Szef RE Donald Tusk, odnosząc się do wypowiedzi Beaty Szydło napisał na swoim oficjalnym profilu na Twitterze: "Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera".

Prezydent w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", która ukaże się w środę (28 czerwca), pytany czy aktywność Tuska po wystąpieniu premier jest "uderzeniem w wizerunek Polski" przypomniał, że Beata Szydło powiedziała, że tylko silne państwo może zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom.

"Co przewodniczącemu Rady Europejskiej nie podoba się w tej wypowiedzi? Jakiego państwa polskiego by chciał? Słabego? Teoretycznego?" - pytał prezydent. "Kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi przewodniczącego Tuska" - dodał.

Na uwagę, że "trudno nie odnieść wrażenia, że Tusk działa na rzecz izolacji Polski i pomaga atakować nasz kraj na arenie europejskiej" prezydent stwierdził, że są podejmowane rozmaite próby uderzenia w rządzących obecnie w Polsce. "We mnie jako prezydenta, w rząd, w większość parlamentarną. Trzeba sobie jasno powiedzieć, iż te ataki nie ustaną" - ocenił Duda.

"Dla dominujących dziś w Europie elit władza w Rzeczypospolitej jest niewygodna: chce silnej Polski, upomina się o nasz interes, głośno mówi o przywiązaniu do wartości chrześcijańskich, o wzmacnianiu polskiej gospodarki" - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • jurek 2017-06-28 12:15:48
  nie rozumiesz bo jesteś tępy Jesteś marionetką a nie prezydentem wszystkich Polaków
 • Mądry Polak 2017-06-28 11:58:08
  Do stary polak: Wiem czyimi lokajami są Adrian i Broszka.
 • stary polak 2017-06-28 11:28:05
  Tusk to lokaj wiadomo kogo,wiec po polsku -nie dziwota.
 • Ola 2017-06-28 10:00:06
  Tusk ma rację! Nie ma zgody na szowinizm i rasizm w wykonaniu tych którzy mienią się być reprezentantami narodu!
 • max, 2017-06-28 09:51:41
  niemiecka meda dalej zdradza Polske.....
 • Narciarz na koszt Panstwa 2017-06-27 20:45:47
  Nierozumiesz bo jestes tylko Narciarzem,a nie Mezem Stanu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA