REKLAMA

Prezydent: Nie ugniemy się pod wpływem działań tchórzliwych zamachowców

  • Autor: PAP/JS
  • 18 sierpnia 2017 15:56
Prezydent: Nie ugniemy się pod wpływem działań tchórzliwych zamachowców "Po raz kolejny, zaślepieni nienawiścią do zachodnich wartości zamachowcy postanowili zaatakować niewinnych i bezbronnych ludzi" - napisał prezydent (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Nie ugniemy się pod wpływem działań tchórzliwych zamachowców, a naszym imperatywem pozostanie umacnianie fundamentów demokracji i tolerancji europejskich społeczeństw - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej przekazanej królowi Hiszpanii Filipowi VI.

"Wstrząśnięty bestialskimi aktami terroru, które w tak dramatyczny sposób dotknęły Barcelonę, Cambrils i Alcanar, przekazuję na ręce Waszej Królewskiej Mości, w imieniu własnym i całego Narodu Polskiego, wyrazy najgłębszego współczucia dla bliskich ofiar tej ogromnej tragedii. Wszystkim poszkodowanym przebywającym w szpitalach życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia" - napisał prezydent.

Jak podkreślił, "po raz kolejny, zaślepieni nienawiścią do zachodnich wartości zamachowcy postanowili zaatakować niewinnych i bezbronnych ludzi".

"Te straszliwe wydarzenia przypominają o potrzebie bliskiej współpracy w prowadzeniu zdecydowanej walki z terroryzmem i agresją. Nigdy nie ugniemy się pod wpływem destrukcyjnych działań tchórzliwych zamachowców, a naszym imperatywem pozostanie umacnianie pokoju, wolności i bezpieczeństwa oraz fundamentów demokracji i tolerancji europejskich społeczeństw" - napisał Andrzej Duda.

Prezydent wyraził "pełną solidarność" z Królestwem Hiszpanii.

W czwartek (17 sierpnia) po południu kierowca furgonetki wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, zabijając co najmniej 13 osób i raniąc ponad 100. Sprawca ataku, do którego przyznało się Państwo Islamskie, wciąż pozostaje na wolności.

W piątek nad ranem w nadmorskim kurorcie Cambrils grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku. Według katalońskich władz oba te zamachy są ze sobą powiązane.

Według dotychczasowych informacji przekazanych polskim służbom przez lokalne władze wśród ofiar zamachów w Katalonii nie było obywateli RP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Robert 2017-08-19 12:53:11
    Panie Prezydencie jak to się dzieje, ze na ulicach dużych polskich miast coraz więcej jest kobiet w hidżabach, coraz więcej Arabów i Afrykańczyków ? Nie ma dnia, żebym nie widział przynajmniej kilku, kilkunastu. Polacy lubią podrożę, ale myślę, ze gotowi są na pewne utrudnienia. Chcemy referendum w sprawie wyjścia z Schengen. To może nas uratować przed multi kulti i terroryzmem.
  • Cyborg28 2017-08-18 18:38:27
    Zanim uwaga, najpierw cytata: "Nie ugniemy się pod wpływem działań tchórzliwych zamachowców..." To buńczuczne zdanie brzmi pokrewnie do zdania z II R P, o tym, że "nie oddamy nawet guzika". Łatwo je wypowiedzieć, gdy dana osoba korzysta ze spec - ochrony. Natomiast inaczej czuje się zwykły obywatel, nie mający w II R P broni osobistej, o którego bezpieczeństwo praktycznie nikt nie dba, bo patroli policji na ulicach nie widać, a dzielnicowy zawalony jest papierkową robotą min. związaną z zabieraniem mi "gazowca", bo ze względu na dotkliwą chorobę nóg nie mogłem pojechać "na komendę", aby zadać egzamin potwierdzający, że "nadal wiem", jak posługiwać tak "straszną" bronią. Słowem - takie zdanie ośmiesza jego autora.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA