REKLAMA

Prezydent: Nie wolno prowadzić polityki izolowania Rosji

  • Autor: PAP/JS
  • 18 kwietnia 2016 12:14
Prezydent: Nie wolno prowadzić polityki izolowania Rosji Polski prezydent mówił, że nie wolno prowadzić polityki izolowania Rosji (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Dobrze, że rozmowy NATO-Rosja się toczą, tylko że w trakcie tych rozmów Sojusz Północnoatlantycki powinien pokazywać charakter - tak prezydent Andrzej Duda odniósł się w Bułgarii do zaplanowanego na środę spotkania NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów.

Polski prezydent mówił, że nie wolno prowadzić polityki izolowania Rosji. Wskazał, że Sojusz powinien być żywy, zapewniać bezpieczeństwo, adekwatnie odpowiadać na zmieniającą się sytuację międzynarodową, co oznacza wzmocnienie NATO w regionie.

"Jednocześnie trzeba z Rosją rozmawiać. Dobrze, że rozmowy NATO-Rosja się toczą, tylko że w trakcie tych rozmów powinniśmy pokazywać charakter. Sojusz Północnoatlantycki powinien pokazywać swoją pryncypialność, jeżeli chodzi o przestrzeganie prawa międzynarodowego, bezpieczeństwo, pokój i porządek na świecie" - powiedział Andrzej Duda.

Czytaj też: Prezydent Bułgarii: Polska liderem krajów z centralnej i wschodniej Europy

Prezydent ocenił, że m.in. ostatni incydent nad Bałtykiem w sposób ewidentny pokazuje, że "Rosja sprawdza, czy Sojusz jest słaby i boi się, czy też jest silny i nie cofa się, stoi w obronie terytoriów państw Sojuszu".

Polski prezydent uważa, że odpowiedź ze strony NATO powinna być jednoznaczna: wzmocnienie potencjału, zwiększenie liczebności sił Sojuszu, wzmocnienie potencjału infrastruktury obronnej w naszej części świata.

Zobacz: Rosyjskie maszyny bojowe nad Morzem Bałtyckim. MSZ reaguje

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA