REKLAMA

Prezydent Niemiec złoży w czerwcu wizytę w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 16 lutego 2018 18:51
Prezydent Niemiec złoży w czerwcu wizytę w Polsce Oficjalną wizytę w Polsce prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier z małżonką złożył w maju ubiegłego roku. (Fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta/ Andrzej Hrechorowicz)

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, z którym prezydent Andrzej Duda rozmawiał w piątek (16 lutego) w Wilnie, przyjął zaproszenie i przyjedzie do Polski w czerwcu w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą biorą udział  w Wilnie w obchodach 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego. Na uroczystości do Wilna przyjechali szefowie instytucji europejskich, m.in. Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej oraz głowy państw, m.in. prezydent Niemiec, z którym rozmawiał prezydent Duda.

"Prezydent Steinmeier przyjął zaproszenie do Polski; będzie wraz z nami obchodził 100-lecie polskiej niepodległości w czerwcu tego roku" - powiedział polskim dziennikarzom w Wilnie Szczerski.

Poinformował, że prezydenci Polski i Niemiec rozmawiali m.in. o procesie tworzenia rządu w Niemczech, polskiej dyskusji z Komisją Europejską ws. praworządności, a także poruszyli kwestię reparacji wojennych.

"Zgodzili się, że ta dyskusja (dot. reparacji) powinna toczyć się w obecnym tempie, że ona dzisiaj toczy się we właściwych ramach; te ramy, które dzisiaj są - parlamentarne, to tempo, ten sposób rozwijania się dyskusji, jest właściwy. Nie należy w te prace ingerować z poziomu prezydentów, prezydenci po prostu obserwują tę dyskusję, która toczy się dzisiaj, te prace, które się w tej sprawie dzisiaj odbywają" - powiedział Szczerski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA