REKLAMA

Prezydent o likwidacji gimnazjów: wierzę, że zmiany będą realizowane mądrze

 • Autor: PAP/JS
 • 23 listopada 2016 20:41
Prezydent o likwidacji gimnazjów: wierzę, że zmiany będą realizowane mądrze "Wierzę w to, że te zmiany, które są realizowane w Polsce teraz, będą dobrymi zmianami, bo będą realizowane mądrze" - mówił prezydent Andrzej Duda(fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Wierzę w to, że te zmiany, które są realizowane w Polsce teraz, będą dobrymi zmianami, bo będą realizowane mądrze - powiedział w Zabrzu prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do kwestii planowanej reformy edukacji zakładającej m.in. likwidację gimnazjów.

Prezydent podczas swojego wystąpienia na spotkaniu z mieszkańcami Zabrza odpowiedział na okrzyki części zebranych. "A co do tych, którzy tutaj skandują o ratowaniu gimnazjów, powiem krótko: różne zmiany są dokonywane w Polsce na przestrzeni ostatnich 27 lat. Jedne są lepsze, drugie są gorsze" - mówił.

Podkreślił, że on sam chodził do ośmioklasowej szkoły podstawowej i czteroklasowego liceum. "I myślę, że ten system, gdy szkoła znała ucznia, a uczeń znał szkołę, a przede wszystkim środowisko tej szkoły, w tym inni rodzice, także znali ucznia, był dobrym rozwiązaniem" - ocenił prezydent. Jego zdaniem te szkoły dobrze przygotowały uczniów do egzaminów końcowych i kontynuowania nauki.

"Oczywiście jest pytanie, czego nas uczą. Z całą pewnością trzeba uczyć inaczej, niż mnie uczono w mojej szkole przed '89 rokiem. Ale to już - zapewniam państwa - że polska szkoła będzie uczyła prawdziwej polskiej historii, historii, w której wiadomo, kto był zdrajcą, a kto był bohaterem" - podkreślił Duda.

"Wierzę w to, że te zmiany, które są realizowane w Polsce teraz, będą dobrymi zmianami, bo będą realizowane mądrze" - dodał prezydent.

Śląsk ważny dla Polski

"Śląsk jest miejscem dla Polski niezwykle ważnym. Jest przede wszystkim miejscem związanym z bardzo silnym etosem pracy. Pracy solidnej, wykonywanej nawet w trudzie, nawet ciężkiej bardzo pracy, ale zawsze wykonywanej z ogromną powagą, z myślą o rodzinie, o wspólnocie" - mówił prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Zabrza.

Zaznaczył, że na Śląsku wykształcił się taki etos pracy i etos wspólnoty, z których cała Polska powinna czerpać. "Dlatego nie wolno dopuścić do dalszej pauperyzacji Śląska" - oświadczył Andrzej Duda.

Prezydent zapewnił, że będzie współpracował z rządem, który - jak mówił - nie chce pozostawić polskiego górnictwa, "pozostawić bezpańsko tego przemysłu, który nam jeszcze został", ale chce go wspierać, by ten przemysł z powrotem był silny. "Ale to nie jest proces, który można zrealizować w jeden rok. To jest proces, który się będzie ciągnął na lata" - podkreślił.

Andrzej Duda zaznaczył, że przywracanie gospodarki na dobre tory jest związane ze znajdowaniem inwestorów, stwarzaniem warunków także w systemie podatkowym, by inwestycje się opłacały oraz wpływaniem na politykę europejską, by nie blokowano możliwości wydobycia węgla.

"To także kwestia dobrej synergii pomiędzy przemysłem, który jest zagrożony emisją CO2, a polską nauką, żeby przemysł stawał się jak najmniej emisyjny, byśmy mogli wykorzystywać węgiel stosując czyste technologie, umożliwiające jego spalanie i przetwarzanie" - mówił prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Jan Konfident Pietrzak 2016-11-24 16:33:39
  W nowej wersji historii to sam Bóg namaszcza Jarosława Kaczyńskiego na swojego następce...Antoni to duch śnięty...a Tusk i gorszy sort, kodowcy i kto tam się napatoczy do grupa społeczna zwana Judaszami. Doda jest oczywiście Marią Magdaleną i ma romans z Szymonem Piotrem Andrzejem Dudą.
 • Starsza 2016-11-24 12:36:52
  Każdy z nas rozumie historię i interpretuje ją po swojemu, to problem semantyki podmiotowej oceny, czy Konfliktologia? Wojna o historię? Dopiero teraz dowiedziałam się kto to był Seweryn Pieniężny, który już w 1937 roku został zamordowany przez faszystów, a ja Warmianka nie wiedziałam o tym, że Rosjanie wykryli groby zabitych które teraz znajdują sie pod Kaliningradem. A Seweryn Pieniężny był założycielem Gazety Olsztyńskiej w Olsztynie, w budynku tej gazety zrobili toalety, a teraz jest tam muzeum. Jego ojciec to też Seweryn Pieniężny. Dlaczego tak walczyliśmy aby usunąć pomnik Czerniahowskiego w Pieniężnie, a Pomnika Pieniężnego brak?
 • Zenobia2412 2016-11-24 11:09:58
  W 1948 roku ukończyłem ósmą klasę ,a potem poszedłem do 4-letniego Technikum. W Szkole Powszechnej nauczyciele znali bardzo dobrze swoich uczniów i wiedzieli na co każdego znać. W technikum nie było problemu z przyswajaniem materiału, bo z " powszechniaka " wynieśliśmy bardzo dobra wiadomości.
 • rad 2016-11-24 09:54:20
  PIsuarowska historia to gebelsowska propaganda nie mająca nic wspólnego z prawdą.
 • bezpartyjny samorzadowiec 2016-11-24 07:53:17
  przywrócimy gimnazja po przegranych wyborach PiS w ciągu 100 dni Duda zniknie ze sceny i bedzie ok.
 • kaaaa 2016-11-23 23:17:09
  bzdury i kłamstwa po reformie wielki chaos i zamieszanie i obniżenie poziomu nauczania zaraz trzeba będzie gimnazja przywracać bo gimnazja są lepsze od podstawówek.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA