REKLAMA

Prezydent odbierze ordery nadane za czasów PRL

 • Autor: PAP/AT
 • 02 listopada 2017 08:42
Prezydent odbierze ordery nadane za czasów PRL Trwają wstępne prace analityczne mające na celu przygotowanie stanowiska w sprawie nadań Orderów Virtuti Militari przez władze Polski Ludowej (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski)

W Kancelarii Prezydenta ruszyły prace dotyczące niegodnego nadawania orderów i odznaczeń w okresie PRL.

"W Kancelarii Prezydenta RP trwają aktualnie wstępne prace analityczne mające na celu przygotowanie stanowiska w sprawie nadań Orderów Virtuti Militari przez władze Polski Ludowej" - dowiedział się "Nasz Dziennik" w biurze prasowym Kancelarii Prezydenta.

Z informacji "Naszego Dziennika" wynika, że doszło już do pierwszych spotkań w tej sprawie. Ze względu na to, że materia jest skomplikowana, będzie wymagała szczegółowej analizy historycznej i prawnej; potrzebne będą też konsultacje z szefem Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - podaje "Nasz Dziennik". Wynika to z faktu, że w latach 1944-1989 orderem Virtuti Militari zostały odznaczone także osoby, które na to wyróżnienie zasługują, m.in. ojciec Maksymilian Maria Kolbe.

Prawnicy, na których powołuje się gazeta, oceniają, że aby odebrać odznaczenia niesłusznie nadawane w PRL-u, trzeba przygotować specjalną ustawę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Idioci 2017-11-18 11:58:50
  Bandyci i idioci - chcą fałszować historię i zabrać odznaczenia bohaterom a dać bandytom z AK, którzy po wojnie grabili i mordowali polskie wsie !!!!!! X-( X( :-B
 • Jolka Cz. 2017-11-02 17:17:00
  Emeryci i rencisci nie maja kady na leczenie. Dzieci zebrza o pieniadze na operacje ratujace zycie. Ludziom odbija - morduja najblizszych. Na ulicach i w domach niebezpiecznie. A nasza wladzunia zabawia sie odbieraniem zabawek komunistom Az smiac sie chce : komunisci zabieraja medale komunistom i sami sobie przyznaja podobne , ktore trzeba bedzie odebrac Minister Bezbronnosci kraju pomniki bedzie budowal. Kuzwa! Dom wariatow to cicha przystan przy tym co sie TU TERAZ DZIEJE! A moze to tylko moj zly sen i zaraz sie jednak obudze. No bo przeciez wladza nie moze odgradzac sie os suwerena murem Nie TA WLADZA! TOC TO ponoc dobra zmiana buuu!
 • Zasłużony pod Smoleńskiem 2017-11-02 15:42:38
  Czym oni się zajmują? Zamiast zająć się gospodarką i poprawieniem najgorszych po okrągłym stole relacji z sąsiadami, dobra zmiana w osobie Adriana będzie odbierać komuchom komunistyczne medale jednocześnie dając medale wolnej Polski Misiewiczom.
 • Madera 2017-11-02 14:39:30
  ŁAPY ZDRAJCÓW POLSKI WON ....OD POLSKICH BOHATERÓW ! ZDRAJCY, KTÓRZY ODDALI POLSKĘ POD OKUPACJĘ ...ŚMIĄ DECYDOWAĆ O TYM , KTO JEST BOHATEREM DLA POLAKÓW?! WON ŚMIECIA DO ISRAELA q! DO WASZEGO MOCODAWCY BANDYCI, ZDRAJCY.! ...ŚCIERWA , KTÓRYCH NIE NALEŻY UWAŻAĆ ZA LUDZI !POTWORY W SZATAŃSKIEJ LUDZKIEJ SKÓRZE , POZBAWIENI ZWYKŁEJ PRZYZWOITOŚCI , LICHWIARSKIE ŚCIERWA ! ZŁODZIEJE , TAKIE ZERA INTELEKTUALNE SKRYTOBÓJCY, MORDERCY ŚMIĄ MÓWIĆ NAM KTO I ZA CO GINĄ !!!NIEDOBRZE MI SIĘ ROBI OD TEGO GÓWNA, KTÓRE CORAZ BARDZIEJ ŚMIERDZI !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA