REKLAMA

Prezydent odwołał Macieja Łopińskiego ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta

  • Autor: PAP/JS
  • 19 grudnia 2016 16:47
Prezydent odwołał Macieja Łopińskiego ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda odznaczył Łopińskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w pracy dziennikarskie (fot. mat. pras.)

• Prezydent Andrzej Duda odwołał ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Macieja Łopińskiego, jednocześnie powołując na to stanowisko Pawła Muchę - poinformowała KPRP.
• Prezydent odznaczył też Łopińskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 18 grudnia 2016 r. odwołał ze stanowiska Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Macieja Łopińskiego, jednocześnie powołując na to stanowisko z dniem 20 grudnia 2016 r. Pawła Muchę" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Jak poinformowano, Paweł Mucha został odwołany z funkcji doradcy społecznego prezydenta. Według Kancelarii prezydent na swego doradcę powołał z dniem 1 stycznia 2017 r. Cezarego Kochalskiego.

Andrzej Duda odznaczył Łopińskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej, za działalność na rzecz niezawisłych mediów, za odwagę w budowaniu wolnej Polski oraz podejmowaną z pożytkiem dla kraju aktywność państwową i publiczną".

Maciej Łopiński (ur. 1947) był bliskim współpracownikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego znał od czasów pierwszej Solidarności; w kancelarii Kaczyńskiego od grudnia 2005 roku do lipca 2007 roku odpowiadał za politykę medialną. Potem został szefem gabinetu prezydenta.

Po katastrofie smoleńskiej stanął na czele Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Łopiński jest absolwentem filologii polskiej, którą ukończył na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach pracował jako nauczyciel, później został dziennikarzem. W 1981 r., na znak protestu w związku z wprowadzeniem stanu wojennego, wystąpił z PZPR. W stanie wojennym redagował "Solidarność - Pismo Regionu Gdańskiego" oraz doradzał władzom "Solidarności".

Andrzej Duda powołał Łopińskiego na stanowisko sekretarza stanu 7 sierpnia 2015 r. Do jego kompetencji należał m.in. nadzór i koordynacja w sprawach związanych z organizacją obrad Narodowej Rady Rozwoju, a także nadzór nad patronatami i komitetami honorowymi prezydenta oraz przygotowywaniem przemówień, wystąpień i wypowiedzi prezydenta, w tym przeznaczonych do publikacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA