REKLAMA

Prezydent odznaczył pośmiertnie Andrzeja Niemczyka

  • Autor: PAP/GP
  • 14 czerwca 2016 13:21
Prezydent odznaczył pośmiertnie Andrzeja Niemczyka Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie przyznane trenerowi, który odszedł na początku czerwca. (fot.:wikipeda.org/CC)

• Zmarły na początku czerwca trener siatkarski Andrzej Niemczyk został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
• Order został przekazany na ręce córek zmarłego.

Prezydent odznaczył Niemczyka za wybitne zasługi w działaniu na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu oraz za osiągnięcia w pracy trenerskiej.

We wtorek (14 czerwca) w południe mszą żałobną w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Jana Bosko rozpoczęły się w Łodzi uroczystości pogrzebowe trenera Niemczyka. Oprócz rodziny i najbliższych przyjaciół w ceremonii uczestniczą m.in. minister sportu Witold Bańka, przedstawiciele władz samorządowych, działacze Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prezesem Jackiem Kasprzykiem, siatkarska społeczność, podopieczne szkoleniowca z reprezentacji Polski, a także wielu kibiców.

Siatkarki trzymają w rękach złote róże. Obok urny z prochami zmarłego trenera położono m.in. piłkę i dwa złote medale Mistrzostw Europy.

Andrzej Niemczyk zmarł 2 czerwca w wieku 72 lat po chorobie nowotworowej. Pod jego wodzą reprezentacja Polski siatkarek dwukrotnie zdobyła złoty medal mistrzostw Europy (2003, 2005). Po tych sukcesach do podopiecznych Niemczyka na stałe przylgnął przydomek "złotka". Selekcjonerem drużyny narodowej był dwukrotnie - w latach 1975-1977 i 2003-2006.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA