REKLAMA

Prezydent: Państwo polskie powinno realizować "ofensywną" politykę historyczną

  • Autor: PAP/JS
  • 16 lutego 2016 14:28
Prezydent: Państwo polskie powinno realizować "ofensywną" politykę historyczną Zdaniem prezydenta trzeba realizować "ofensywną" politykę historyczną, chociaż - jak przyznał - wymaga ona wielu "trudów i nakładów" (fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta)

· Prezydent wziął udział w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju, którego tematem jest "Polityka historyczna”.
· Zdaniem prezydenta trzeba realizować "ofensywną" politykę historyczną, chociaż - jak przyznał - wymaga ona wielu "trudów i nakładów".

"Polityka historyczna powinna być realizowana przez polskie państwo jako element budowy naszej pozycji w przestrzeni międzynarodowej; konieczne jest prowadzenie "ofensywnej" polityki historycznej, polityki "z prawdziwego zdarzenia" - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wziął udział w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju, którego tematem jest "Polityka historyczna: konteksty, pomysły, realizacje". "Naszym wielkim obowiązkiem jest stworzenie ram działania państwa polskiego - w sensie instytucjonalnym i edukacyjnym - tak, aby realizowana była polityka historyczna z prawdziwego zdarzenia" - powiedział.

Jego zdaniem trzeba realizować "ofensywną" politykę historyczną, chociaż - jak przyznał - wymaga ona wielu "trudów i nakładów". "Ale jeżeli (polityka historyczna) realizowana jest konsekwentnie, to osiąga zamierzony i założony cel. Dokładnie w taki sam sposób powinniśmy działać" - zaznaczył prezydent.

"Polityka historyczna powinna być realizowana przez polskie państwo jako element budowy pozycji tego państwa w przestrzeni międzynarodowej, ale przede wszystkim jako element wychowania kolejnych pokoleń Polaków" - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent powołał się na słowa marszałka Józefa Piłsudskiego, że naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. "To ważne i bardzo mocne słowa, które - patrząc na otaczający nas świat - niosą w sobie wiele prawdy" - ocenił Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Eugeniusz 2016-02-16 19:14:04
    No właśnie Panie Prezydencie "... nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. " To nie tylko ważne słowa, ale przede wszystkim, nakazujące wiele pokory. Pan, Pana partyjne towarzystwo, jesteście bardzo dla "narodu" niesprawiedliwi, ferując jednoznaczne "wyroki" dla przeszłości bliższej i dalszej. Nie dostrzegacie, że nawet w "najgorszych czasach" szło żyć, po prostu. Potępiacie "maluczkich", mimo iż wokół Pana i Was, wielu podobnych. Zmuszacie często, do fetowania postaw wg. "Was" patriotycznych i katolickich, nie słuchając ocen "maluczkich". A może, czasami, mają Oni rację? Mnie się wydaje, że często Pan się szybciej wypowiada, niż zastanawia. To nie przystoi Obywatelowi nr 1REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA