REKLAMA

Prezydent pisze do przedstawicieli kościołów na Wyspach. Zadbają o bezpieczeństwo Polaków?

  • Autor: PAP/JS
  • 06 września 2016 14:09
Prezydent pisze do przedstawicieli kościołów na Wyspach. Zadbają o bezpieczeństwo Polaków? Prezydent pozytywnie odniósł się zarazem do inicjatywy poniedziałkowej wizyty w Londynie szefów MSZ Witolda Waszczykowskiego oraz MSWiA Mariusza Błaszczaka (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Wystosowałem dwa listy - do prymasa Wielkiej Brytanii i do biskupa Canterbury - z prośbą, by zaapelowali do Brytyjczyków o poszanowanie praw podstawowych Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich - poinformował prezydent Andrzej Duda.

Prezydent pozytywnie odniósł się zarazem do inicjatywy poniedziałkowej wizyty w Londynie szefów MSZ Witolda Waszczykowskiego oraz MSWiA Mariusza Błaszczaka, podczas której rozmawiali oni ze swoimi brytyjskimi odpowiednikami oraz z przedstawicielami Polonii o bezpieczeństwie polskiej społeczności na Wyspach.

- Dobrze się stało, że panowie ministrowie, jako ci, którzy bezpośrednio są odpowiedzialni za sprawy bezpieczeństwa Polaków, udali się do Wielkiej Brytanii, bardzo dobrze, że przeprowadzili tam rozmowy. Dlaczego? Dlatego, że wizyta ministrów, zwłaszcza odbyta w sposób tak zdecydowany, jak i nagły w sensie natychmiastowej reakcji po tym, co się w ostatnich dniach wydarzyło, pokazuje, że (...) kwestia bezpieczeństwa i spokojnego życia Polaków w Wielkiej Brytanii jest ważna dla polskich władz - mówił Duda, pytany przez dziennikarzy o opinię na temat decyzji i ustaleń podjętych za sprawą poniedziałkowej wizyty.

Prezydent poinformował też, że aby wzmocnić to działanie ministrów wystosował w poniedziałek dwa listy.

- Wystosowałem list do prymasa Wielkiej Brytanii i do biskupa Canterbury z prośbą, żeby zwrócili uwagę na tę kwestię i też, żeby zaapelowali (...) do społeczeństwa brytyjskiego o poszanowanie tych praw podstawowych ich współmieszkańców, współobywateli, jakimi są Polacy, którzy dzisiaj mieszkają na Wyspach Brytyjskich - powiedział prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA