REKLAMA

Prezydent po rozmowie z Trumpem: Możemy być spokojni o relacje ze Stanami Zjednoczonymi

  • Autor: PAP/JS
  • 17 listopada 2016 18:48
Prezydent po rozmowie z Trumpem: Możemy być spokojni o relacje ze Stanami Zjednoczonymi Prezydent był pytany w radiu RMF FM o rozmowę telefoniczną z prezydentem-elektem Stanów Zjednoczonych (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Możemy być spokojni o to, że polityka USA wobec Polski i wzajemne relacje co najmniej nie ulegną pogorszeniu, a być może uda się je jeszcze bardziej zacieśnić - powiedział prezydent Andrzej Duda, nawiązując do rozmowy z prezydentem-elektem Donaldem Trumpem.

Prezydent był pytany w radiu RMF FM o rozmowę telefoniczną z prezydentem-elektem Stanów Zjednoczonych, którą odbył w środę wieczorem. Andrzej Duda poinformował, że rozmowa trwała kilkanaście minut.

"Cieszę się, że tę chwilę mogliśmy porozmawiać. Ja usłyszałem to, co było dla mnie niezwykle ważne: pan prezydent powiedział, że zależy mu na tym, by stosunki Polski i Stanów Zjednoczonych były jak najlepsze. Że możemy być spokojni, że na wszystkich tych polach, na których ta współpraca jest, ona będzie kontynuowana i że to będzie współpraca lojalna. Ja też zadeklarowałem lojalność ze strony Polski jako sojusznika USA" - podkreślił prezydent.

Pytany, czy możemy być spokojni o wzmocnienie wschodniej flanki NATO, Andrzej Duda odpowiedział: "Ja myślę, że tak, że możemy być spokojni o to, że ta polityka Stanów Zjednoczonych wobec Polski - a więc w efekcie także i te wzajemne relacje - że one co najmniej nie ulegną pogorszeniu, że co najmniej nie będą słabsze, a być może uda się je jeszcze bardziej zacieśnić".

"W jakimś sensie mam bardzo miłe odczucia po tej rozmowie, bo ona przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze, mało politycznej, bardziej powiedziałbym koleżeńskiej" - mówił prezydent Duda.

Jak dodał, tematem rozmowy było również jego spotkanie z Trumpem. "Trudno jest w tej chwili określać ścisłe terminy, natomiast pan prezydent powiedział, że zaprasza mnie do Stanów Zjednoczonych i ja powiedziałem, że z otwartym sercem powitamy prezydenta w Polsce" - zaznaczył Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • SAS 2016-11-17 21:22:40
    Chłopczyku, i co ty sobą reprezentujesz, załóż krótkie spodenki i idź ty do piaskownicy, bo jeszcze uwierzysz , ześ głową państwa. Codziennie jak o tym pomyśle, to czuję się najnormalniej w świecie zażenowany i zawstydzony, że na starośc mnie to spotkało, taki wstyd i sromota.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA