REKLAMA

Prezydent podpisał nowelę ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora

  • Autor: PAP/JS
  • 22 grudnia 2017 16:22
Prezydent podpisał nowelę ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora Nowela - przygotowana przez posłów PiS - wprowadza trzecią przesłankę umożliwiającą obniżenie uposażenia oraz obniżenie lub utratę diety - naruszenie zachowaniem na sali posiedzeń "powagi Sejmu, Senatu albo Zgromadzenia Narodowego". (fot. Sejm/twitter)

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje możliwość obniżenia uposażenia parlamentarzystom w przypadku naruszenia powagi Sejmu, Senatu albo Zgromadzenia Narodowego - poinformowała prezydencka kancelaria.

Dotychczas ustawa przewidywała obniżenie uposażenia posłów i senatorów na podstawie dwóch przesłanek. Po pierwsze w sytuacji, gdy parlamentarzyści swoim "zachowaniem uniemożliwiają i stosują rażące naruszenie przepisów odpowiednich regulaminów"; po drugie w sytuacji nieuczestniczenia bez usprawiedliwienia w posiedzeniach Sejmu, Senatu i Zgromadzenia Narodowego.

Nowela - przygotowana przez posłów PiS - wprowadza trzecią przesłankę umożliwiającą obniżenie uposażenia oraz obniżenie lub utratę diety - naruszenie zachowaniem na sali posiedzeń "powagi Sejmu, Senatu albo Zgromadzenia Narodowego".

Nowe przepisy mają wejść w życie 14 dni po dniu ich ogłoszenia. Jak poinformowano prezydent podpisał nowelizację 20 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA