REKLAMA

Prezydent podpisał trzy ustawy. Burza na Twitterze

 • Autor: MIW
 • 07 stycznia 2016 16:17
Prezydent podpisał trzy ustawy. Burza na Twitterze W ciągu pięciu lat rządów PBK podpisał 930 ustawy, zawetował cztery - napisał na twitterze Samuel Pereira. (Fot.): twitter

- W ciągu 5 lat rządów PBK (prezydent Bronisław Komorowski - red.) podpisał 930 ustawy, zawetował cztery. Czy był choć w 1 procent tak hejtowany za podpisywanie ustaw jak PAD (prezydent Andrzej Duda - red.) – pyta na Twitterze Samuel Pereira, dziennikarz „Gazety Polskiej”.

Hejt na prezydenta Andrzeja Dudę w sieci? Jak napisał na Twitterze Pereira, o „pluralizmie” w mediach najlepiej świadczy porównanie skali emocji i uwagi poświęconej podpisom poprzedniego i obecnego prezydenta.

Przypomnijmy, prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę medialną, nowelizację ustawy o oświacie (znosi ona obowiązek szkolny dla sześciolatków), a także ustawę o służbie cywilnej. Ta ostatnia zakłada, że stanowiska w służbie cywilnej będą obsadzane nie w drodze konkursu, ale powołania.

Twitter

Na Twitterze podpisane przez prezydenta nowelizacje nie przeszły bez echa. Oto przykłady.

Tweet PO.

Głos zabrał też Janusz Palikot.

Twitter

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • King 2016-01-09 22:41:38
  Do rumcajs: Dziekuje za informację. Będę wdzięczny za podanie przynajmniej paru nazwisk. A swoją drogą - czy nie widzi Pan że chodzi o dokładnie ten sam mechanizm - przecież na miejsce tych 500 przyjęto ludzi którzy wcześniej wkupywali się w łaski nowej władzy. Dla mnie naganny jest mechanizm jako taki, dla Pana fakt że wyrzucono ludzi z pańskiej opcji politycznej. Kłania się nieśmietelny Kali z powieści Sienkiewicza.
 • rumcajs 2016-01-09 22:03:00
  Do King: zapomniałeś jak poprzednicy 8 lat temu wyrzucili z pracy w mediach , bez żadnych powodów prawie 500 niezależnych i obiektywnych pracowników telewizji i radia. Pamiętam to jak dziś , czyżbyś Rodaku zapomniał.
 • King 2016-01-09 21:33:50
  Widać p. Pereira się słabo starał. Inni niezależni publicyści już poszli w prezesy (np. Palade), a on wciąż w poczekalni. Lekarstwo jest jedno - więcej wazeliny, mniej skrupułów.
 • Katon 2016-01-07 21:31:31
  Pan Pereira przez ostatnie lata śpiewał "wyklęty postań ludu ziemi, powstańcie których trapi głód..." i jak mu się to opłaciło - wszędzie zniesiono wymóg udowodnienia swoich kompetencji, teraz każdy może zasiadać w Radach Nadzorczych spółek państwowych, zajmować wysokie stanowiska w administracji. Ale jeden wymóg - musi mieć rekomendację odpowiedniej osoby. Ale o to właśnie przez te lata starał się p. Pereira, i teraz pora na zdyskontowanie zasług. Pewnie za kilka tygodni dowiemy się że już jest dyrektor Pereira albo prezes Pereira albo podsekretarz stanu Pereira.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA