REKLAMA

Prezydent: Polska idzie w kierunku, w którym chciał ją prowadzić Lech Kaczyński

  • Autor: PAP/AT
  • 10 kwietnia 2018 14:11
Prezydent: Polska idzie w kierunku, w którym chciał ją prowadzić Lech Kaczyński Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl)

Lech Kaczyński miał swoją wizję rozwoju Rzeczpospolitej - wiedział do jakiej Polski dąży, jak ta Polska ma być umiejscowiona międzynarodowo, kto powinien być naszym sojusznikiem - powiedział prezydent Andrzej Duda.

"Lech Kaczyński był wielkim prezydentem Polski, wielkim z uwagi na swoje doświadczenie polityczne i intuicję polityczną" - powiedział prezydent we wtorek w radiu RDC. Lech Kaczyński - dodał - "miał swoją wizję rozwoju Rzeczpospolitej - wiedział do jakiej Polski dąży, jak ta Polska ma być umiejscowiona międzynarodowo, kto powinien być naszym sojusznikiem".

Czytaj też: Prezydent: Wierzę, że wyjaśnimy tragedię smoleńską

"Cieszę się ogromnie, że część tych marzeń Lecha Kaczyńskiego teraz udaje się zrealizować" - powiedział prezydent.

Lech Kaczyński - mówił Duda - miał "jasne spojrzenie i sprecyzowany pogląd" m.in. na kwestię tarczy antyrakietowej w Polsce. "Walczył ze wszystkich sił i nie udało się; rząd Donalda Tuska działał w tej sprawie inaczej, przeciwnie do tego, co chciał zrealizować prezydent Kaczyński" - powiedział Duda. "W zasadzie po 10 latach udaje się to naprawić i cieszę się, że dzisiaj Polska idzie w tym kierunku, w jakim chciał ją wtedy prowadzić Lech Kaczyński" - dodał.

Lech Kaczyński miał jasne spojrzenie i sprecyzowany pogląd - powiedział prezydent (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Jakub Szymczuk)

Jak wyliczał prezydent, w Polsce powstaje tarcza antyrakietowa; na terenie kraju mamy wojska amerykańskie i innych krajów NATO, ponadto mamy też podpisaną pierwszą umowę na systemy obrony powietrznej Patriot oraz realizujemy plan modernizacji armii. "To są rzeczy niezwykle ważne" - podkreślił.

Prezydent, że "to wszystko zawdzięczamy m.in. dzięki postanowieniom szczytu NATO w Warszawie, który był naszym wielkim sukcesem". Dodał, że z tego punktu widzenia, jego zdaniem Lech Kaczyński "patrzy na nas z nieba z dumą, że rzeczywiście zrobiliśmy dużo rzeczy, które budują bezpieczeństwo Rzeczypospolitej i takich, które budują silną Polskę".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA