REKLAMA

Prezydent powołał doradców

  • Autor: PAP
  • 24 września 2015 16:03
Prezydent powołał doradców Wśród doradców znalazł się Andrzej Zybertowicz

Prezydent Andrzej Duda powołał dzisiaj grupę doradców. To m.in. Barbara Fedyszak-Radziejowska i Andrzej Zybertowicz oraz Zofia Romaszewska.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta uroczystość powołania doradców odbyła się w czwartek w Pałacu Prezydenckim. Akt powołania na stanowiska doradcy prezydenta RP otrzymały Urszula Doroszewska (w trakcie prezydentury Lecha Kaczyńskiego była m.in. zastępcą dyrektora Biura Spraw Zagranicznych, była też ambasadorem w Gruzji) oraz socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Na stanowiska doradców społecznych powołani zostali Paweł Mucha (radny wojewódzki PiS i adwokat z Zachodniopomorskiego), Andrzej Pawlikowski (były szef BOR), Zofia Romaszewska (działaczka opozycji demokratycznej w PRL), Zdzisław Sokal (ekonomista)i Andrzej Zybertowicz (socjolog).

Ponadto - jak informuje Kancelaria Prezydenta - prezydent wręczył Zdzisławowi Sokalowi akt powołania na przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego.

Sami eksperci

- Jestem pewny, że każdy z Państwa przede wszystkim ma na względzie Rzeczpospolitą. Chciałem bardzo podziękować za to, że jesteście cały czas gotowi jej służyć - powiedział Andrzej Duda, cytowany w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

Podkreślał, że wszyscy powołani w czwartek doradcy są ekspertami w swoich dziedzinach, a nie koniunkturalistami, oportunistami czy konformistami. - Jesteście fachowcami niezależnie myślącymi, odważnymi, którzy nigdy nie poświęcali idei, której służą, wizerunku i opinii dla jakichś krótkoterminowych zysków, stanowisk czy miałkiej sławy. I za to Państwu bardzo dziękuję - mówił prezydent.

- Jesteście ludźmi, którzy nie boją się głośno powiedzieć tego, co myślą, patrząc w perspektywie Rzeczypospolitej. A dla Prezydenta RP to właśnie powinno być najważniejsze. Wolę najbardziej brutalną prawdę od taniego pochlebstwa, czy milczenia wbrew własnemu poglądowi - powiedział Duda.

Do grona doradców dołączyć mają jeszcze kolejne osoby.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA