REKLAMA

Prezydent powołał przedstawicieli rządu w skład Rady Dialogu Społecznego

  • Autor: PAP/em
  • 11 grudnia 2015 12:55
Prezydent powołał przedstawicieli rządu w skład Rady Dialogu Społecznego Prezydent Andrzej Duda (fot. facebook.com/andrzejduda)

Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek (11 grudnia) w skład Rady Dialogu Społecznego dziewięciu ministrów i dwóch wiceministrów. Prezydent wyraził nadzieję, że RDS przywróci dialog między pracodawcami, pracownikami i rządem.

Prezydent przypominał, że Rada Dialogu Społecznego jest nowym ciałem w systemie państwowym. Dawną Komisję Trójstronną trzeba było zastąpić, gdyż - jak mówił - jej prace w zasadzie zakończyły się fiaskiem.

„Nie było przez długi czas dialogu pomiędzy przedstawicielami pracodawców, ale przede wszystkim pracowników a poprzednim rządem” – ocenił Andrzej Duda. Dodał, że Rada Dialogu Społecznego, której inicjatorem były strony związkowa i pracownicza, ma dialog przywrócić.

Prezydent dziękował premier Beacie Szydło za to, że członkowie jej rządu są gotowi szybko podjąć obowiązki w ramach RDS i za to, że będą w niej pracowali ministrowie odpowiadający za ważne działy administracji rządowej i ważne tematy.

Członkami Rady zostali: wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki; minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk; minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister skarbu Dawid Jackiewicz, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, minister energii Krzysztof Tchórzewski, minister finansów Paweł Szałamacha, minister edukacji Anna Zalewska oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W RDS znaleźli się także wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed oraz wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Majszczyk jest już członkiem RDS - została nim jako wiceminister w poprzednim rządzie.

Rada Dialogu Społecznego zastąpiła Komisję Trójstronną; w jej składzie są przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz prezydenta, prezesa NBP i GUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA