REKLAMA

Prezydent Singapuru z wizytą w Polsce

  • Autor: PAP/AT
  • 22 maja 2017 11:18
Prezydent Singapuru z wizytą w Polsce Prezydent Tony Tan Keng Yama z małżonką (fot.wikipedia.org/Michael Tan)

Oficjalna wizyta prezydenta Singapuru Tony'ego Tan Keng Yama z małżonką w Polsce rozpoczęła się od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez polską parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę.

Po spotkaniu par prezydenckich odbędą się rozmowy plenarne pod przewodnictwem szefów państw.

"Ta pierwsza w historii wizyta prezydenta Singapuru w Polsce jest znaczącym elementem budowy polskiej ekonomicznej obecności na świecie" - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Dodał, że wizyta ma przede wszystkim charakter gospodarczy i wpisuje się w dyplomację ekonomiczną prezydenta Dudy. Podkreślił, że z prezydentem Singapuru do Polski przybędzie grupa przedsiębiorców.

W obecności prezydentów Polski i Singapuru podpisane zostaną dokumenty. Będą to trzy memoranda polsko-singapurskie, m.in. o współpracy pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju a singapurską Agencją ds. Nauki, Technologii i Badań.

Prezydenci Polski i Singapuru wygłoszą oświadczenia dla mediów. Po południu wezmą udział w Polsko-Singapurskim Forum Biznesowym. Wieczorem polska para prezydencka wyda oficjalny obiad na cześć prezydenta Singapuru i jego małżonki.

We wtorek prezydent Singapuru ma się spotkać z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA