REKLAMA

Prezydent ułaskawił posła

  • Autor: PAP/AT
  • 07 grudnia 2017 07:17
Prezydent ułaskawił posła Jestem wdzięczny panu prezydentowi, że zachował się, jak trzeba - powiedział Witold Tomczak (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił posła Witolda Tomczaka, który 17 lat temu został skazany za obronę godności papieża.

Prezydent ułaskawił Tomczaka skazanego za obronę godności Jana Pawła II - informuje "Nasz Dziennik".

Witold Tomczak w 2000 r. uszkodził wystawiony w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki eksponat przedstawiający powaloną na ziemię i przygniecioną meteorytem postać papieża Polaka.

Jak informuje czwartkowy "Nasz Dziennik", ułaskawienie aktem prezydenta nastąpiło 9 października. W lakonicznej informacji o ułaskawieniu jest mowa, że prezydent "zastosował prawo łaski za popełnienie przestępstwa z art. 288 § 1 k.k. (zniszczenie mienia) przez darowanie nawiązki oraz skrócenie okresu próby". Jako motywy ułaskawienia wskazuje się, że "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy społeczne - incydentalny charakter czynu, nieznaczny stopień jego społecznej szkodliwości, odległy termin popełnienia czynu oraz dobrą opinię środowiskową".

Były poseł Witold Tomczak mówi dla "Naszego Dziennika", że: "To ułaskawienie ma symboliczny charakter". Jak dodaje, jest "wdzięczny panu prezydentowi, że zachował się, jak trzeba".

"Nie znam jeszcze uzasadnienia tego ułaskawienia, ale to ułaskawienie symbolicznie rekompensuje mi wcześniejszą decyzję prokuratury i sądu" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA