REKLAMA

Prezydent w 150. rocznicę urodzin marszałka Piłsudskiego

  • Autor: GP
  • 06 grudnia 2017 11:50
Prezydent w 150. rocznicę urodzin marszałka Piłsudskiego Sławomir Neumann jest szefem klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej (fot.facebook.com/slawekneumann)

Prezydent nawiązał w swym przemówieniu do realiów współczesnej Polski. Politycy opozycji przypomnieli mu, że łamie konstytucję.

Orędzia wysłuchali posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych.

Prezydent nawiązał w swoim wystąpieniu do przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy powrotu Polski na mapę Europy. Powiedział między innymi: - Przed nami i w naszych rękach Polska kolejnego stulecia. Jestem przekonany, że potrafimy, działając razem, uczynić ją wielką.

- Wczorajsze przemówienie Andrzeja Duda to generalnie dużo pięknych słów, za którymi nie idą czyny rządzących - komentował na antenie TVP poseł Sławomir Neumann (PO). Stwierdził też, że prezydent nie zasłużył na szacunek obywateli i polityków. Jego reputację nadszarpnęła według polityków opozycji sprawa Trybunału Konstytucyjnego, która doprowadziła do złamania konstytucji.

- Polska to nie Korea Północna, chociaż niektórzy pewnie tak by chcieli -  powiedział polityk Platformy Obywatelskiej.

W podobnym tonie wypowiedziała się w Polsacie Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. Odniosła  się do tego fragmentu wystąpienia Andrzeja Dudy, w którym mówił on o "plemionach" walczących ze sobą Polaków:

- Pan prezydent, jako członek jednego z tych plemion, dużo zrobił, by doszło do starcia i by było ono wyniszczające. Zaczął od tego, że nie przyjął ślubowania od trzech prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Złamał konstytucję, a to nie sprzyja spójności narodu i budowaniu wspólnoty narodowej

Czytaj też: Lider PiS z bratem postrzegali się jako kontynuatorzy myśli Marszałka Piłsudskiego

Pytana, czy budowaniu wspólnoty, do której chce dążyć prezydent, sprzyja buczenie, które słychać było chwilami z ław opozycji, Lubnauer powiedziała, że akurat ona nie buczała, ale momentami  "chciało jej się śmiać".

- Na przykład, gdy prezydent mówił o sprawiedliwych wyborach samorządowych w momencie, gdy PiS przygotowuje ordynację, która nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA