REKLAMA

Prezydent w depeszy gratulacyjnej: Przyjaźń Polski i Węgier ma długie i chlubne tradycje

  • Autor: PAP/JS
  • 15 marca 2018 18:55
Prezydent w depeszy gratulacyjnej: Przyjaźń Polski i Węgier ma długie i chlubne tradycje uda zaznaczył, że "przyjaźń polsko-węgierska ma długie i chlubne tradycje, które wpisują się we wspólne dziedzictwo europejskie". (fot. Jakub Szymczyk/KPRP)

Przyjaźń polsko-węgierska ma długie i chlubne tradycje, które wpisują się we wspólne dziedzictwo europejskie - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej do prezydenta Janosa Adera z okazji święta narodowego Węgier.

"Z okazji Święta Narodowego, 170. rocznicy węgierskiej Wiosny Ludów, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pana ręce serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności dla Narodu Węgierskiego i Pana Prezydenta osobiście" - napisał Andrzej Duda w depeszy opublikowanej na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

"W tym ważnym dla Pana i Pana Rodaków dniu, proszę przyjąć wyrazy wielkiej sympatii oraz życzenia wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności" - dodał prezydent.

Duda zaznaczył, że "przyjaźń polsko-węgierska ma długie i chlubne tradycje, które wpisują się we wspólne dziedzictwo europejskie". "Łączące nas braterstwo było dla Europy wyjątkowym przykładem istnienia solidarnych więzi miedzy dwoma zaprzyjaźnionymi Narodami. Żywym w naszej pamięci świadectwem siły tych związków są wydarzenia sprzed 170 lat, kiedy w trakcie Wiosny Ludów Polacy wsparli Węgrów w walce o wolność" - napisał Andrzej Duda.

Zaznaczył, że "z dużą radością" myśli o zbliżających się obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Veszprem. "Jestem przekonany, że będą one doskonałą okazją do podkreślenia szczególnych relacji między Polską i Węgrami" - napisał prezydent.

Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udają się na Węgry w przyszłym tygodniu w piątek, gdzie wezmą udział w dorocznych obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej obchodzony jest od 2007 roku naprzemiennie w Polsce i na Węgrzech. W 2017 r. obchody odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski złożył Węgrom na Twitterze gratulacje z okazji ich święta narodowego. "Naszym Bratankom - Węgrom, z okazji przypadającego dzisiaj Ich Święta Narodowego życzę, aby przez następne dziesiątki lat byli nadal przykładną społecznością dla całej Europy, miłującej - tak jak my, Polacy - swoją niepodległość i suwerenność!" - napisał Karczewski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • :-) 2018-03-16 09:51:38
    Niesawowite! Adrian sklecił parę zdań bez palnięcia żadnego Babola! Gratulacje!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA