REKLAMA

Prezydent weźmie udział w debacie konstytucyjnej w Gdańsku

  • Autor: PAP/JS
  • 21 sierpnia 2017 15:06
Prezydent weźmie udział w debacie konstytucyjnej w Gdańsku Podczas debaty zaplanowane jest wystąpienie prezydenta Dudy. (fot.Maciej Biedrzycki / KPRP)

Prezydent Andrzej Duda w piątek (25 sierpnia) w Gdańsku weźmie udział w debacie, która ma zainaugurować kampanię informacyjną przed referendum w sprawie zmian w konstytucji - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Organizatorem dyskusji jest NSZZ "Solidarność".

Konferencja pod hasłem "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit" odbędzie się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Podczas debaty zaplanowane jest wystąpienie prezydenta Dudy.

Oprócz Andrzeja Dudy w dyskusji będą uczestniczyć: wiceszef Kancelarii Prezydenta, pełnomocnik prezydenta ds. referendum Paweł Mucha, prof. Jakub Stelina z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Dariusz Dudek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. Jan Wojtyła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. Piotr Uziębło z Uniwersytetu Gdańskiego, były przewodniczący NSZZ "Solidarność" Marian Krzaklewski i członek prezydium Komitetu Krajowego Henryk Nakonieczny.

W konferencji weźmie też udział szef Solidarności Piotr Duda oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Przed konferencją prezydent Duda złoży kwiaty przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.

Po debacie zaplanowano briefing Pawła Muchy, który ma poinformować o działaniach planowanych w ramach kampanii informacyjnej przed referendum ogólnokrajowym.

Prezydent wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji w czasie uroczystości w święto Konstytucji 3 maja. Powiedział wówczas, że chce, aby referendum w sprawie konstytucji odbyło się w przyszłym roku, gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pod koniec maja zapowiedział, że zwróci się do Senatu, aby referendum odbyło się 11 listopada 2018 r. W ocenie prezydenta Polacy powinni móc wypowiedzieć się na temat obowiązującej od 20 lat konstytucji i określonego w niej modelu ustrojowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • eugeniusz 2017-08-29 11:24:22
    Obrzydliwe poniżanie Konstytucji. Świadczy o tym hasło przewodnie:... dla obywateli... Co za bzdura! Jakie pytania w referendum? Czy każdy Premier może dowolnie "nie publikować"? Czy tylko "prezes" decyduje kto ma "mordę" a Kto buzię? Czy Prezydent ma zaprzysięgać wybranych, czy wybierać? Czy "każdy" obywatel ma prawo znać projekty ustaw? Czy można być obywatelem "bez kościoła"? Czy obywatelem, być może "nie-biały"? Czy Premier może ubliżać obywatelowi? Czy Prezydent może ubliżać obywatelowi? A tak na koniec: czy "twarzą" zmian konstytucyjnych może być Osoba demolująca obrażającym "słowem" kolegów samorządowców, epatująca "spersonalizowanymi" formami argumentacji, a i matacząca licznie - używając ku temu "języka prawniczego" dalekiego od potocznej "abstrakcji" szeregowego obywatela?
  • Suweren 2017-08-21 16:19:31
    Wolałbym konsultację od informacji. Informacja sugeruje że wszystko już zostało uzgodnione a suweren nie będzie miał nic do gadania w sprawie pytań jakie zostaną postawione w referendum.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA