REKLAMA

Prezydent: Wierzę, że nowa konstytucja naprawdę wprowadzi nas w XXI wiek

 • Autor: PAP/JS
 • 26 czerwca 2017 20:14
Prezydent: Wierzę, że nowa konstytucja naprawdę wprowadzi nas w XXI wiek Andrzej Duda (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Wierzę, że nowa konstytucja naprawdę wprowadzi nas w XXI wiek, że będzie konstytucją dla nowego pokolenia, na miarę silnej, wzrastającej Rzeczypospolitej - mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Ostrzeszowa (woj. wielkopolskie).

Prezydent mówił, że Ostrzeszów zawsze był polskim miastem, niezależnie od biegu historii. "Był nim właśnie dzięki wam, (...) to zawsze było polskie miasto, nawet w czasie zaboru pruskiego, nawet wtedy, kiedy Polski nie było na mapie, tutaj zawsze pamiętaliście o Polsce i zawsze kultywowaliście polskość" - zwrócił się do mieszkańców miasta dziękując im za taką postawę.

"Ja jako prezydent Rzeczypospolitej także staram się brać udział w budowie Rzeczypospolitej tej silnej, takiej, o jaką walczyły pokolenia naszych przodków i o jaką myśmy, współczesne pokolenia walczyli w 1989 roku" - dodał.

Prezydent podkreślił, że po 20 latach, kiedy, w jego przekonaniu, "okres przejściowy po czasach zniewolenia, po czasach komuny kończy się, czas na nową konstytucję". Dlatego - dodał - chce, aby zostało przeprowadzone w przyszłym roku, na stulecie niepodległości referendum ws. nowej konstytucji.

"Chciałbym, abyście jako Wielkopolanie mi w tym pomogli, żebyście wzięli udział w tej wielkiej narodowej debacie, w której ja będę dyskutował z reprezentatywnymi grupami społecznymi, ze stowarzyszeniami, ze związkami zawodowymi, z tymi, którzy będą chcieli tę debatę konstytucyjną podjąć" - mówił.

Apelował też o udział w referendum. "Chciałbym, aby na podstawie wyników referendum eksperci przygotowali nową konstytucję, według waszych wskazań" - oświadczył prezydent.

Podkreślił, że wierzy, iż "nowa konstytucja naprawdę wprowadzi nas w XXI wiek, że będzie konstytucją dla nowego pokolenia, na miarę silnej, wzrastającej Rzeczypospolitej". "Niepoległej, suwerennej, która jest jednym z największych państw europejskich i która zasługuje na to, aby mieć swoje silne i trwałe miejsce w Europie i zasługuje na to by być krajem zamożnym" - powiedział prezydent. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • antoni antczak 2017-06-27 20:37:02
  Większośc wypowiedzi to słuchacze antypolskiego propagandowego tvn.Stara konstytucja została przepisana przez kwasa.Lepiej byłoby aby każdy z was napisał co by chciał zmienić.Ja wolałbym jak w szwajcarii gdzie naród decyduje co ma być a nie partiokracja.
 • rex 2017-06-27 14:32:34
  Nie ma siły na nową pislmską konstytucję bo poza pislamistami nikt jej nie poprze.
 • Zacofanie i Ciemnogród 2017-06-27 09:50:17
  PIS wprowadza nas raczej w XIX wiek (co najwyżej) niż w XXI.
 • Anna KLZ 2017-06-26 23:23:52
  uważam, że: PLANOWANA ZMIANA KONSTYTUCJI BĘDZIE POLEGAŁA NA ZALEGALIZOWANIU / UPRAWOMCNIENIU „córki „ Związków Zawodowych - GŁÓWNEGO INSPEKTORA PRACY W art. 24 KONSTYTUCJI RP, pozostałe zmiany będą kosmetyczne. Obym się myliła.
 • Doradca referendalny 2017-06-26 21:25:47
  Mamy już rozwiązane takie sprawy, jak: 1. wyszukanie i sprowadzenie resztek tych osób, które w wyniku napaści sowietów 17 września 1939 zostały bezprawnie aresztowane i zesłane na rozlegle tereny "Imperium Zła" oraz ich następców, którzy tam żyją w nędzy i poniżeniu, 2. uwolnienie polskiej przedsiębiorczości od hamulców rozwojowych, które z wielką znajomością rzeczy prezentuje były sędzie Trybunału Stanu, wybitny prawni i autor Stanisław Michalkiewicz, 3. referendum w sprawie: czy pieniądze podatnika na pomoc dla wszelkich migrantów należy wydawać w pierwszej kolejności na imigrantów, o których mowa w pkt. 1. a na innych dopiero po rozwiązaniu tego problemu, cz też odwrotnie, więc możemy się zajmować tak pilną sprawą, jak referendum w sprawie Konstytucji dla przyszłych pokoleń, bo wiadomo, że bez naszego wkładu w tę sprawę, same o sobie nie potrafią zadecydować.
 • Zdezorientowany 2017-06-26 20:58:08
  A co w tej, która obowiązuje wymaga zmiany? Czego w niej brakuje albo co trzeba dodać?
 • Prawo! Precz PiS! 2017-06-26 20:57:04
  Chorzy na umyśle nie powinni się głośno wypowiadać o zmianie Konstytucji RP, zaś w Kancelarii Prezydenta powinni otworzyć oddział dla psychicznie chorych oby zaraz nie rozniosła się szerzej. Zamknąć Ul, przed rozprzestrzenieniem się wirusa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA