REKLAMA

Prezydent: Wreszcie przyszedł czas, że nasze pieniądze nie są rozkradane

  • Autor: PAP/JS
  • 19 kwietnia 2017 19:20
Prezydent: Wreszcie przyszedł czas, że nasze pieniądze nie są rozkradane Andrzej Duda podkreślił, że w Wielkopolsce funkcjonuje obecnie wiele inwestycji (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Wreszcie przyszedł czas, że nasze pieniądze nie są rozkradane, lukę VAT udało się zmniejszyć o 40 proc. - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Obornik (Wielkopolska).

"Wielkopolska taka jest i Oborniki są takim typowym wielkopolskim miastem - porządnym ułożonym, czystym, uporządkowanym. I to ja zawsze, jako obywatel RP i jako Krakus, w pewnym sensie niezwykle sobie ceniłem, że Wielkopolska potrafi się rozwijać, że to jest takie miejsce, gdzie ludzie w sposób niezwykle zaplanowany realizują swoją pracę i dzięki tej pracy realizują także życiowy sukces" - powiedział prezydent.

Jak zaznaczył szczególnie wyraźnie widoczne po 1989 r. było to, że w Wielkopolsce "ludzie radzą sobie rzeczywiście dobrze". "Mogę państwa zapewnić, że pozostała część Polski zawsze trochę Wielkopolsce tej zaradności, tej umiejętności zazdrościła" - dodał prezydent.

"Ona jest tutaj, w tej ziemi, w waszej krwi, w tej ziemi, która zawsze była ziemią Polską i dla mnie jako prezydenta, to także jest niezwykle ważne" - podkreślił.

Prezydent ocenił również, że poprzedniej koalicji PO-PSL przez 8 lat rządów nie udało się ukończyć drogi S11, jednak - jak zaznaczył - "może teraz, w najbliższych latach tę wielką inwestycję uda się przeprowadzić". Dodał, że droga S11 "jest bez wątpienia niezwykle potrzebna nie tylko Obornikom". "Ona jest potrzebna całej tej części Polski, komunikacji pomiędzy Wrocławiem a Poznaniem i dalej na północ Polski jako okno na świat" - powiedział.

Duda podkreślił, że w Wielkopolsce funkcjonuje obecnie wiele inwestycji, w tym wielkich inwestycji zagranicznych. "Mnie jako prezydenta to bardzo cieszy, to dobrze, że inwestorzy z zagranicy przyjeżdżają, że inwestują w Polsce, że tym samym dają ludziom pracę i że podatki spływają w związku z tym do polskiego budżetu" - mówił.

"Wreszcie przyszedł czas, że nasze pieniądze nie są rozkradane, lukę VAT udało się zmniejszyć o 40 proc. - to niezwykle ważne, to m.in. dzięki tym pieniądzom będzie można dalej płacić 500 plus" - dodał prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • suweren 2017-04-20 11:16:53
    No i racja. Pieniądze nie są rozkradane tylko oficjalnie rozdawane swoim wybrańcom w postaci krociowych pensji i nagród - misiewicze, prezesi spółek Skarbu Państwa i inne...zarabiają po parę milionów rocznie.Należy jeszcze zwiększyć ściągalność forsy od suwerena bo może zabraknąć na te apanaże.
  • Gienek 2017-04-20 02:00:30
    Nie zwracają firmom VAT, zlikwidowali rozliczenie kwartalne dla małych firm, wprowadzili odwrócony VAT w budownictwie. Zlikwidowali od 1 stycznia 2017 roku wszystkie interpretacje podatkowe zabronili wliczania w koszty transakcji powyżej 15 tysięcy zł. Firmy będą traciły płynność finansową, będą się zadłużać, a za na 2,3 lata nastąpi fala bankructw. Takich szkodników gospodarczych to od upadku PRL w Polsce nie było.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA