REKLAMA

Prezydent wyciąga dłoń do kredytobiorców

  • Autor: PAP
  • 23 października 2015 10:36
Prezydent wyciąga dłoń do kredytobiorców Prezydent Andrzej Duda (fot. prezydent.pl)

Tuż przed wyborami parlamentarnymi Kancelaria Prezydenta RP opublikowała oświadczenie na temat realizacji przez prezydenta Andrzeja Dudę jego przedwyborczych zobowiązań.

W komunikacie czytamy, że od tygodni trwają prace, których celem jest rozwiązanie problemów osób posiadających kredyty mieszkaniowe, w szczególności denominowane i indeksowane do walut innych niż waluta polska. W działaniach tych biorą udział reprezentanci różnych grup kredytobiorców.

Przedstawiony został także środowiskowy projekt regulacji tego zagadnienia, który jest punktem wyjścia do dalszych rozstrzygnięć. Jego założenia opierają się również na zasadach ograniczenia ryzyka kursowego związanego z takimi kredytami oraz stabilności finansowej.

"Wspólne działania administracji prezydenckiej i strony społecznej odbywają się w ramach realizacji przedwyborczych, i nadal aktualnych, zobowiązań Pana Prezydenta" - czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA