REKLAMA

Prezydent: Wygrana z Irlandią Północną to historyczne zwycięstwo

  • Autor: PAP/JS
  • 13 czerwca 2016 13:15
Prezydent: Wygrana z Irlandią Północną to historyczne zwycięstwo Cieszy przede wszystkim wygrany mecz - mówił prezydent. (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

"Historycznym zwycięstwem", które daje dodatkowe poczucie pewności w kolejnych meczach, nazwał prezydent Andrzej Duda niedzielny mecz, podczas którego polscy piłkarze pokonali Irlandię Północną 1:0.

Bramkę dla polskiej drużyny zdobył Arkadiusz Milik w 51. minucie meczu rozegranego w Nicei.

"Wygraliśmy pierwszy mecz w tych mistrzostwach Europy. To historyczne zwycięstwo i cieszę się, bo to zawsze daje dodatkowe poczucie pewności w następnych meczach. I trzymamy kciuki" - powiedział prezydent Duda podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami na poligonie w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie).

Czytaj też: Mecz Polska-Irlandia Północna: Minister sportu chwali polskich piłkarzy

"Cieszy przede wszystkim wygrany mecz - mówił prezydent. - Podziękowałem zawodnikom, podziękowałem panu trenerowi Adamowi Nawałce i podziękowałem panu prezesowi Zbigniewowi Bońkowi".

Pytany przez dziennikarzy, czy Polacy także z Niemcami wygrają, prezydent Duda odpowiedział: "Trzymamy kciuki". Mecz z Niemcami Polacy rozegrają w czwartek w podparyskim Saint-Denis.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA