REKLAMA

Prezydent: Wystąpienie Donalda Trumpa pokazywało Polskę jako, w pewnym sensie, państwo z amerykańskiego snu

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lipca 2017 20:52
Prezydent: Wystąpienie Donalda Trumpa pokazywało Polskę jako, w pewnym sensie, państwo z amerykańskiego snu Prezydent Andrzej Duda (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

To było takie wystąpienie, które Polskę pokazywało jako takie, w pewnym sensie, państwo z amerykańskiego snu - powiedział prezydent Andrzej Duda o przemówieniu, które prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wygłosił w Warszawie.

"Dla mnie w tym wystąpieniu jedna rzecz była uderzająca, a mianowicie to było takie wystąpienie, które Polskę pokazywało jako takie, w pewnym sensie, państwo z amerykańskiego snu, gdzie w walce ze złem zwycięża jednak dobro, nawet jeżeli przez pewien czas jest w defensywie to to dobro zwycięża - tak jak mówił o tym, że ponad 100 lat walczyliśmy o to, żeby odzyskać nasze granice, żeby odzyskać nasze państwo" - powiedział prezydent pytany w piątek w TVP 1 o wystąpienie Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie.

Czytaj też: Trump: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków

Ocenił, że "było to bardzo mocne wystąpienie". Wystąpienie - podkreślił prezydent - w którym Donald Trump mówił o wartościach, o tym, że zwycięża świat oparty na wartościach.

Prezydent dodał, że Donald Trump mówiąc o cywilizacji Zachodu miał na myśli Stany Zjednoczone i Europę Zachodnią, "do której on wyraźnie nas zaliczał". Ocenił, że było to "rzeczywiście niezwykłe", bo prezydent Stanów Zjednoczonych "podkreślał te elementy, które są elementami naszej dumy narodowej". "I to pokazuje, że faktycznie zna Polskę" - powiedział Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Donald Trump! 2017-07-08 21:11:48
    To było niesamowite przemówienie! Prezydent Trump uświadomił mi,że prawda,dobro,Bóg,honor,ojczyzna,rodzina zawsze pokonają zło! Wymieniając osiągnięcia cywilizacji dał do zrozumienia,że to nas wszystkich zasługa... warto czasem pomyśleć,jaki sens ma życie,skąd i dokąd zmierzamy,bo nie samym chlebem żyje człowiek.
  • Rzady Psychopatow. 2017-07-08 07:08:19
    Narciarz, Trump, Kaczynski, Macierewicz ,Blaszczak,Szyszko itp.Najlepiej do Szpitala Psychiatrycznego zamknietego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA