REKLAMA

Prezydent: Zależy mi, by Śląsk był skarbem dla kraju

  • Autor: PAP/JS
  • 09 marca 2017 21:12
Prezydent: Zależy mi, by Śląsk był skarbem dla kraju Prezydent Andrzej Duda odwiedził Siemianowice Śląskie (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Ogromnie mi zależy, żeby Śląsk kwitł, żeby się rozwijał pod względem gospodarczym, żeby cały czas był tym niezwykłym skarbem dla kraju – jako serce przemysłu, serce przedsiębiorczości - mówił w Siemianowicach Śląskich prezydent Andrzej Duda.

Kilkugodzinną wizytę na Śląsku Andrzej Duda rozpoczął przed południem od złożenia wieńca pod pomnikiem upamiętniającym powrót Siemianowic Śląskich do Polski. Następnie odwiedził Centrum Leczenia Oparzeń, czego nie było w pierwotnym planie wizyty. Potem spotkał się z mieszkańcami w centrum miasta.

"Ogromnie mi na tym zależy, żeby Śląsk kwitł, żeby się rozwijał, żeby rozwijał się przede wszystkim pod względem gospodarczym, żeby cały czas był tym niezwykłym skarbem, jakim był przez dziesięciolecia dla Rzeczypospolitej - jako serce przemysłu, jako serce przedsiębiorczości, jako miejsce, w którym można się było uczyć, jak solidnie i z oddaniem, rzetelnie wykonywać swoją pracę i jak służyć Rzeczypospolitej" - mówił prezydent.

Przypomniał trudną sytuację Siemianowic Śląskich na przełomie ostatnich dekad, gdy po zamknięciu zakładów przemysłowych, bezrobocie było tam bardzo wysokie. "Miasto przeszło ciężki kryzys (…), ale przetrwaliście właśnie dlatego, że jest w was ta siła, ten niezwykły charakterystyczny dla Śląska upór. Wiara głęboko w to, że nie ma rzeczy, których nie da się zrealizować, nie ma rzeczy, których nie da się wykonać. (...) I to jest właśnie to, czego całe nasze społeczeństwo, czego cała Polska od was, mieszkańców Śląska, od Polaków tu mieszkających, może się uczyć" - podkreślił Duda.

Zapewnił też, że jako prezydent RP będzie "stał na straży integralności i niepodzielności terytorium" kraju. "Nie ma takiej ceny, której polscy patrioci, uczciwi obywatele i której ja, jako prezydent Rzeczypospolitej nie jestem w stanie zapłacić po to, aby Polska była jedna, ze Śląskiem w sercu" - powiedział prezydent.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ANTYPALANT 2017-03-09 21:37:05
    PALANT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA