REKLAMA

Prezydent zapewnia: W najbliższym czasie podpiszę ustawę obniżającą wiek emerytalny

  • Autor: PAP/JS
  • 05 grudnia 2016 18:16
Prezydent zapewnia: W najbliższym czasie podpiszę ustawę obniżającą wiek emerytalny Według prezydenta przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego odpowiada na "pewne logiczne zapotrzebowanie". (fot.prezydent.pl)

• W najbliższym czasie ustawa obniżająca wiek emerytalny zostanie podpisana - prezydent Andrzej Duda.
• Jak podkreślił, reforma przywracająca niższy wiek emerytalny jest przygotowana i przeanalizowana.

Prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Łęcznej powiedział, że składając w pierwszym roku swej prezydentury projekt dot. obniżenia wieku emerytalnego, zrealizował swoje zobowiązanie z kampanii wyborczej.

Zaznaczył, że nad projektem pracowano długo i wnikliwie oraz analizowano sytuację finansową. "Rozmawiałem kilkukrotnie z panią premier i panią prezes ZUS na ten temat; ta reforma jest przygotowana, przeanalizowana" - podkreślił Duda. "Projekt ustawy został uchwalony i zostanie przeze mnie w najbliższym czasie ta ustawa podpisana" - dodał.

Według prezydenta przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego odpowiada na "pewne logiczne zapotrzebowanie". "Daje prawo do emerytury i do przejścia na emeryturę, a nie obowiązek przejścia na emeryturę czy to w wieku 60 lat (dla) kobiet, czy to 65 (dla) mężczyzn" - zaznaczył.

Jak mówił, ustawa "daje prawo: nie chcesz, nie musisz; nie chcesz, możesz dalej pracować na swoją emeryturę, będziesz miał wyższą".

"Cieszę się, że państwo to prawo decyzji będziecie mieli, bo ustawa zostanie w najbliższym czasie podpisana" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA