REKLAMA

Prezydent: Zmiany w rządzie to innowacyjne rozwiązanie

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 18:10
Prezydent: Zmiany w rządzie to innowacyjne rozwiązanie Prezydent, który odwiedził Łobez (Zachodniopomorskie), mówił m.in. o Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

• - Zmiany, do których doszło w rządzie, to nowatorskie i innowacyjne rozwiązanie - podkreślił prezydent Andrzej Duda.
• - To nowa forma zarządzania w administracji rządowej - dodał.

Prezydent, który odwiedził Łobez (Zachodniopomorskie), mówił m.in. o Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tzw. planie Morawieckiego, oraz o zmianach w rządzie, których dokonała premier Beata Szydło w zeszłym tygodniu.

Funkcję ministra finansów przestał pełnić Paweł Szałamacha. Nowym szefem resortu finansów został wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, który łączy oba stanowiska ministerialne, a ponadto kieruje nowo powołanym Komitetem Ekonomicznym Rady Ministrów.

Jak zaznaczył Andrzej Duda, wicepremier Morawiecki poprzez decyzję premier "zebrał wiele kompetencji w jednym ręku", po to żeby można było realizować plan rozwoju.

- Premier Beata Szydło podjęła bardzo odważną decyzję, jakiej nie było w Polsce do tej pory od 1989 roku. Jestem przekonany, że to nowatorskie rozwiązanie, o którym moglibyśmy wprost powiedzieć, że jest innowacyjne, bo to nowa forma zarządzania w administracji rządowej, że ono się sprawdzi i przejdzie do historii na kształt tych działań, które podejmował w II Rzeczypospolitej minister (Władysław) Grabski i (Eugeniusz) Kwiatkowski - podkreślił prezydent.

- Potrzebujemy takiego samego, wielkiego planu rozwoju, jak wtedy był realizowany przez budowę Centralnego Okręgu Przemysłowego - ocenił Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA