REKLAMA

Prezydium KRS zajmie się sędzią nawołującym do demonstracji przeciw reformie sądownictwa

  • Autor: PAP/AT
  • 28 listopada 2017 07:10
Prezydium KRS zajmie się sędzią nawołującym do demonstracji przeciw reformie sądownictwa Rzecznik KRS Waldemar Żurek apelował o udział w piątkowej (24 listopada) demonstracji przeciwko reformie sądownictwa (fot.shutterstock)

Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa zajmie się sprawą komunikatu opublikowanego przez rzecznika KRS Waldemara Żurka, w którym apelował o udział w piątkowej (24 listopada) demonstracji przeciwko reformie sądownictwa. Jego treść nie była konsultowana z przewodniczącym KRS.

"Gazeta Polska Codziennie" powołuje się na wypowiedź przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa sędziego Dariusza Zawistowskiego. "Treść komunikatu Rzecznika Prasowego KRS dotyczącego zaproszenia na demonstrację przed Pałacem Prezydenckim w dniu 24 listopada 2017 roku nie była ze mną konsultowana" - przytacza słowa sędziego.

Jak podaje Zawistowski poinformował o tym podczas poniedziałkowego (27 listopada) posiedzenia KRS, gdy odpowiadał na pytanie senatora Rafała Ambrozika - informuje "GPC"

"Chciałem także się dowiedzieć, czy przewodniczący KRS zamierza coś z tym zrobić, bo Rada może być teraz postrzegana jako zaangażowana politycznie - relacjonuje na łamach "GPC" senator Ambrozik. Dodaje, że sędzia Zawistowski zadeklarował, że zbadaniem sprawy - okolicznościami opublikowania komunikatu - zajmie się prezydium KRS.

Informacja o ustaleniach przedstawiona zostanie Radzie na posiedzeniu, które zaplanowane jest na przyszły tydzień - czytamy w "GPC".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA