REKLAMA

Prof. Krystyna Pawłowicz ostro do komisarza UE: „Zwalniam Pana”

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 stycznia 2016 10:30
Prof. Krystyna Pawłowicz ostro do komisarza UE: „Zwalniam Pana” Zdaniem Pawłowicz słowa komisarza UE to "bezprawne wtrącanie się w sprawy suwerennego Państwa Polskiego" (fot. facebook)

Komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Guenther Oettinger opowiedział się na łamach jednego z dzienników za objęciem Polski nadzorem Komisji Europejskiej. Prof. Krystyna Pawłowicz w mediach społecznościowych ostro skomentowała wtrącanie się w sprawy Polski.

Komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Guenther Oettinger opowiedział się w niedzielę, 3 stycznia, na łamach dziennika "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS) za objęciem Polski nadzorem Komisji Europejskiej. Jako powód podał m.in. zmiany w mediach.

Oettinger wyraził zaniepokojenie uchwaloną przez Sejm ustawą. „Nie wolno zwalniać prezesa (stacji telewizyjnej bądź radiowej) bez podania przyczyny. To byłaby samowola” – mówił. Niemiecki polityk zaznaczył, że podczas wyznaczonego na 13 stycznia posiedzenia Komisji Europejskiej opowie się za objęciem Polski nadzorem KE.

Do słów komisarza UE krytycznie odniosła się w mediach społecznościowych posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz. „Panie unijny komisarzu ds. gospodarki i społeczeństwa, Guenther'ze OETTINGER'ze - ZWALNIAM Pana” – pisze. Jako przyczynę podaje „poza traktatowe, tj. bezprawne wtrącanie się w sprawy suwerennego Państwa Polskiego”.

Jednocześnie przypomniała komisarzowi, że „szefów polskiego radia i telewizji dwa miesiące po DEMOKRATYCZNYCH wyborach wskazujemy - MY, POLACY !” I pyta. „A jak tam sprawa uchodźców u Was, czy zabezpieczyliście swych obywateli przed zamachami? Jeszcze tego nie zrobiliście? No, to tym bardziej "proszę się czuć" ZWOLNIONYM” – pisze.

facebook.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • YL 2016-01-05 19:35:14
    Bardzo dobrze. Tak trzeba reagować na butę uzurpatorów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA