REKLAMA

Prof. Krystyna Pawłowicz: „Wszystkie media są polityczne. Muszą takie być. To oczywiste i logiczne”

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 04 stycznia 2016 16:46
Prof. Krystyna Pawłowicz: „Wszystkie media są polityczne. Muszą takie być. To oczywiste i logiczne” "Od krytykowania rządu są media prywatne" (fot. Łukasz Plewnia, flickr.com, licencja: Attribution-ShareAlike 2.0 Generic)

„Władza musi mówić bezpośrednio, sama i przez osoby, które sama wybierze i wskaże.
Media publiczne muszą być w dyspozycji rządu” – twierdzi prof. Krystyna Pawłowicz, wyrażając na profilu w mediach społecznościowych swój pogląd na działalność mediów publicznych.

 „Wszystkie media są polityczne, publiczne/rządowe też. Muszą takie być. To oczywiste i logiczne” uważa prof. Krystyna Pawłowicz. Twierdzi, że media zawsze były polityczne i apeluje, by „nie zaklinać się utopią apolitycznych mediów”, bo, jak pisze, takich nie ma.

„Polityczne były zawsze, teraz rząd też musi mieć swój nie zniekształcony kontakt, swój "telefon" do wyborców. To oczywiste narzędzie pracy i obowiązek informacyjny wobec społeczeństwa. Od krytykowania rządu są media prywatne, choć od 8 lat tego nie robiły, lecz władzę PO i lewactwa osłaniały” – pisze posłanka PiS.

Zdaniem Pawłowicz dysponentem mediów publicznych może być tylko ten, kto ma mandat wyborczy. Dzięki temu może w imieniu społecznym kierować mediami organizacyjnie dla prowadzenia polityki państwowej. Posłanka zostawia jednak w mediach miejsce dla opozycji. „Opozycja winna mieć w nich też swe polityczne okienka i też mówić sama, a nie ustami rządowymi” – twierdzi prof. Krystyna Pawłowicz.

We wpisie na profilu w mediach społecznościowych, Pawłowicz nie zapomniała także o dziennikarzach TVP. „Nie są bowiem zwyczajnie emocjonalnie w stanie np. p. Lewicka czy Tadla, funkcjonariuszki odrzuconego układu zwalczające nową władzę mówić/kłamać/ wyborcom co ta władza chce zrobić czy co planuje dobrego. Władza musi mówić bezpośrednio, sama i przez osoby które sama wybierze i wskaże” – uważa.

facebook.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • powrót porządku prawnego 2016-01-05 09:21:48
  Dotychczas Media publiczne bawiły się w politykę, kogo złapać kogo "Nie"patologię należy wyeliminować ze strefy publicznej . Powiazania z dawnymi agentami wpływowymi WSI były wyraźne, zabójstwa Polaków od 2010roku itd. Sprzedawczyki, zniszczyli demokrację idę wolności i bezpieczeństwa w Naszym kraju!
 • Katon 2016-01-04 22:27:50
  Chwalebna prawdomówność. Pani Krysia potwierdza - PiS=PZPR bis.
 • Teresa 2016-01-04 17:35:06
  Cieszę się, że Pani prof. zrozumiała i nie ma zatem pretensji do poprzedniej ekipy i pracujących dziennikarzy w TVP. Mam nadzieję, że nie będzie już nikogo wysyłać na przeszkolenie do Torunia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA