REKLAMA

Projekt ws metropolii warszawskiej powinien być rządowy nie poselski?

  • Autor: PAP/EM
  • 16 marca 2017 12:58
Projekt ws metropolii warszawskiej powinien być rządowy nie poselski? Stołeczny ratusz nie jest przeciwko współpracy metropolitalnej (fot. pixabay)

O to, by projekt ustawy metropolitalnej dla Warszawy był rządowy a nie poselski - zaapelował w czwartek wiceprezydent warszawy Michał Olszewski. Warszawski ratusz chce też więcej czasu na konsultacje ws kształtu przyszłej metropolii warszawskiej.

• U wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery odbędą się dziś konsultacje z przedstawicielami gmin, które miałyby wchodzić w skład metropolii warszawskiej.

• Wcześniej wojewoda spotkał się m.in. z wiceprezydentem Warszawy, prezydentem Legionowa oraz burmistrzem Podkowy Leśnej.

• Wiceprezydent Warszawy apeluje, by to rząd, a nie posłowie PiS, przygotował i przedstawił projekt ustawy ws metropolii warszawskiej. Przypomniał, że podobna ustawa dla Śląska była inicjatywą rządu Beaty Szydło.

W czwartek (16 marca) w południe mają się odbyć u wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery konsultacje z przedstawicielami gmin wymienionych w dotychczasowej propozycji PiS dotyczącej utworzenia metropolii warszawskiej.

Wcześniej wojewoda spotkał się m.in. z wiceprezydentem Olszewskim, prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim oraz burmistrzem Podkowy Leśnej Arturem Tusińskim.

Olszewski poinformował po spotkaniu, że podczas rozmowy u wojewody apelował o przełożenie czwartkowych konsultacji z samorządowcami. Przypomniał m.in. że w czwartek Rada Warszawy zajmuje się budżetem miasta.

Wiceprezydent stolicy podkreślał, że stołeczny ratusz nie jest przeciwko współpracy metropolitalnej. "Ale zakładamy, że to musi być normalna spokojna rozmowa" - zaznaczył Olszewski.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA