REKLAMA

Projekt "Za życiem". Kukiz: jednorazowa jałmużna to jest kpina

  • Autor: aw/PAP
  • 03 listopada 2016 12:59
 Projekt "Za życiem". Kukiz: jednorazowa jałmużna to jest kpina Paweł Kukiz (fot.:YouTube)

- Taka jednorazowa jałmużna w wysokości 4 tys. zł to jest kpina - ocenił rządowy projekt "Za życiem" lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Nie oceniam rządowej propozycji dobrze - podkreślił.

Rządowy projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem" przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł. 

Czytaj też: Petru: "Za życiem" to wprowadzanie całkowitego zakazu aborcji. PiS odpowiada

W czwartek projektem zajęła się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, a wieczorem zaplanowane jest w Sejmie drugie czytanie tego projektu.

Kukiz powiedział dziennikarzom w Sejmie, że "nie ocenia dobrze" rządowej propozycji. "Fajnie, że jest. Zagłosowaliśmy za dalszym procedowaniem tego projektu, natomiast potrzebne są rozwiązania systemowe" - przekonywał. Zdaniem posła "taka jednorazowa jałmużna w wysokości 4 tys. zł, czyli tysiąca euro to jest kpina".

Poseł zwrócił uwagę, że zasadniczym problemem jest dysproporcja pomiędzy kobietą, która decyduje się na oddanie niepełnosprawnego dziecka do tzw. przytułku - wówczas jego utrzymanie kosztuje 4,5 tys. zł miesięcznie, a matką, która wychowuje chore dziecko sama w domu i dostaje 1,3 tys. zł.

Zdaniem Kukiza należy przede wszystkim "wypośrodkować" te kwoty i zapewnić kobiecie wychowującej niepełnosprawne dziecko wypłaty w wysokości średniej krajowej, a kiedy dziecko przedwcześnie umrze powinna ona otrzymywać emeryturę obywatelską za "ten czas, który poświęciła dziecku i odciążyła tym samym państwo". 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • anawa 2016-11-03 14:39:27
    Kukiz ma rację! Państwo powinno przestać faworyzować tzw domy opieki i inne "przytułki" kosztem rodziny. Wiadomo, czym to się kończy, a przecież temu rządowi nie zależy na dalszym tolerowaniu przypadków cichej eutanazji, od niedostatecznej opieki, od nieodpowiedniej diety, od uciszania ludzi psychotropami i neuroleptykami, od zakażeń skóry z powodu odleżyn i zaniedbanych pieluch, od lekceważenia potrzeb konkretnych pensjonariuszy, ich bólu i bezradności. Poprzednie państwo nie przejmowało się takimi ludźmi, a pani premier Kopacz deklarowała "koniec z państwem opiekuńczym"! Ten rząd taki nie jest , to ludzie z krwi i kości, nie chciwe marionetki w rękach wielkich graczy, przynajmniej Ich postępowanie i próby naprawy Rzeczypospolitej wyglądają na autentyczne, pozbawione małostkowości i szlachetne! Boże miej w opiece Ich i ich działania w obronie prawa i sprawiedliwości, prosimy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA