REKLAMA

Prokuratura składa zażalenie w sprawie aresztu dla Jana Burego

  • Autor: PAP/GP
  • 27 listopada 2015 09:05
Prokuratura składa zażalenie w sprawie aresztu dla Jana Burego Jan Bury, oskarżony o przyjmowanie korzyści majątkowych (fot. janbury.pl)

Śledczy są zaskoczeni działaniem sądu. Złożyli zażalenie na decyzję odmowną w sprawie aresztowania polityka Stronnictwa Ludowego Jana Burego.

Katowicka prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu rejonowego, który odmówił aresztowania b. posła PSL Jana Burego, podejrzanego o korupcję. Śledczy uważają, że tylko aresztowanie polityka może zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania.

Informację o przesłaniu zażalenia na postanowienie sądu rejonowego przekazał w piątek PAP Tomasz Tadla z Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Rozpozna je Sąd Okręgowy w Katowicach.

Aresztowanie

B. poseł PSL został zatrzymany 18 listopada przez CBA. Kolejnego dnia Prokuratura Apelacyjna w Katowicach przedstawiła mu sześć zarzutów, dotyczących m.in. przyjmowania wysokich łapówek za wpływanie na działanie różnych instytucji państwowych. Chodzi o ponad 900 tys. zł. Może za to grozić kara do 12 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA