REKLAMA

Protasiewicz: Pokój po PO należy się nam jak psu zupa

  • Autor: GP
  • 17 października 2016 13:04
Protasiewicz: Pokój po PO należy się nam jak psu zupa Politycy wyrzuceni z PO chcą uzyskać salę w Sejmie. Czekaja aż PO odstąpi im pomieszczenie. (fot.:youtube.com)

• Jacek Protasiewicz oskarżył PO o opieszałość w sprawie odstąpienia kołu "Europejskich Demokratów" pokoju. Koło ma prawo do pomieszczenia w Sejmie.
• Protasiewicz odsłonił też kulisy odejścia z PO Michała Kamińskiego, który miał odmówić Grzegorzowi Schetynie posady szefa PR partii. Miał być tylko jeden warunek tego awansu, zerwanie kontaktu z Ewą Kopacz.

Poseł Jacek Protasiewicz, wyrzucony z PO, ma pretensje do swojej byłej partii. Ocenił w programie "Pociąg do polityki" (Polsat News), że PO wzbrania się od odstąpienia posłom koła "Europejscy Demokraci" pokoju.

 - My mamy otrzymać pokój po Platformie. PO musi oddać jakiś pokój - mówił w rozmowie na antenie ogólnopolskiej stacji informacyjnej Protasiewicz. - Dwa tygodnie czekamy na pismo, żeby zwrócili nam pokój, który byłym kolegom się przynależy jak psu zupa.

Poszło o pozycję speca od PR dla całej PO?

Protasiewicz opowiedział też na temat sporu między politykami PO - Michałem KamińskimGrzegorzem Schetyną, który to spór doprowadził do poróżnienia i wydalenia Protasiewicza, Kamińskiego i Huskowskiego z PO.

Powód miał być stricte personalny. Kamiński miał odmówił Schetynie bycia specjalistą od PR samego Schetyny.

- Składał (tę propozycję - red.) bliski współpracownik Schetyny, od niedawna członek zarządu partii (mowa najprawdopodobniej o pośle Mariuszu Witczaku - red.). Jednak propozycja była obarczona warunkiem wstępnym, którym miała być rezygnacja ze znajomości z Ewą Kopacz. Protasiewicz relacjonował, że Kamiński musiałby "wykreślić ze swojego telefonu numer Ewy Kopacz".

Nowe koło w Sejmie

Koło "Europejscy Demokraci" powstało we wrześniu, gdy Stefan Niesiołowski odszedł z PO i utworzył je wraz z wcześniej usuniętymi Michałem Kamińskim, Stanisławem Huskowskim i właśnie Jackiem Protasiewiczem.

Geneza powstania koła sięga lata, gdy Grzegorz Schetyna, jako nowy lider PO, rozwiązał struktury PO w regionie Dolnego Śląska. Stanisławem Huskowski w liście do działaczy z tego regionu partii przekonywał, że Schetyna kolaboruje z PiS, by zmienić układ sił we Wrocławiu.

Politycy PO nie są zdania, jakoby działania czterech posłów, którzy odeszli z PO, były zagrożeniem dla partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA