REKLAMA

Protasiewicz zapowiedział powstanie koła w Sejmie. To rozwiązanie "na dziś"

  • Autor: GP
  • 25 lipca 2016 15:00
Protasiewicz zapowiedział powstanie koła w Sejmie. To rozwiązanie "na dziś" Jacek Protasiewicz, jeszcze jako poseł PO w czerwcu br. (fot.:twitter.com/ProtasiewiczJ)

● Poseł niezależny, usunięty siłą przez Grzegorza Schetynę, Jacek Protasiewicz zapowiedział powołanie koła poselskiego w Sejmie.
● W wywiadzie przekazał, że zaproponowano mu przystąpienie do innego klubu na Wiejskiej, odmówił i nie zdradza kto chciał go w swoich szeregach.
● Poseł został usunięty z PO w wyniku wieloletniego konfliktu z liderem partii. Jego los podzieliło dwóch innych posłów.

W poniedziałek (25 lipca), wyrzucony w zeszłym tygodniu z PO poseł Jacek Protasiewicz, uchylił rąbka tajemnicy w zakresie swoich planów politycznych. Polityk w Polskim Radio stwierdził, że najbardziej logicznym krokiem dla niego jest założenie koła parlamentarnego.

Jednocześnie poseł zapewnił, że nie chce iść w ślady posła Michała Jarosa, który wiosną zasilił klub Nowoczesnej. Razem z nim cześć samorządowców z Dolnego Śląska wstąpiła do partii Ryszarda Petru.

- Nie wybieram się do Nowoczesnej - zapewnił Protasiewicz. - Byłem już w piątek adresatem propozycji bliskiej współpracy z jednym z parlamentarnych klubów w Sejmie, ale to nie była Nowoczesna – zdradził.

Media sugerują, że propozycję złożyło Polskie Stronnictwo Ludowe, które jako najmniejszy klub w Sejmie bardzo potrzebuje polityków. Protasiewicz nie powiedział, który klub go zaprosił. Chce założyć koło parlamentarne, czyli grupę poselską o liczbie posłów mniejszej niż piętnastu. Tylu bowiem trzeba, by powstał klub.

Czytaj: Polityk PO w mocnych słowach o działaniu wyrzuconego z klubu i partii byłego kolegi

- To najprawdopodobniej najlepsze dzisiaj rozwiązanie - mówił w eterze polityk. - Koło też daje możliwość otrzymywania bieżących informacji o organizacyjnych kwestiach w Sejmie. Takich jak przebieg debaty, ilość czasu przeznaczona dla poszczególnych parlamentarzystów, możliwości wypowiadania się w debatach.

Poseł zastrzega, że wobec dynamiki sytuacji koło poselskie to dla niego rozwiązanie "na dziś".

Protasiewicza usunął w zeszłym tygodniu lider PO, Grzegorz Schetyna. Wraz z nim klub i partię opuścili posłowie Kamiński i Huskowski. Ostatni napisał niedawno list do działaczy partii na Dolnym Śląsku, w którym skrytykował Schetynę.

Jacek Protasiewicz urodził się w 1967 roku, zasiadał przy ul. Wiejskiej w kadencji IV Sejmu i zasiada w VIII kadencji. W 2015 roku poparło go 28 822 wyborców. Wcześniej był europosłem w latach 2004 do 2014. W swojej karierze przynależał do trzech partii: KLD, Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA